Як взяти кредит в банку: детальний гайд
За допомогою кредиту можна здійснити важливі покупки, вирішити невідкладні потреби або реалізовувати мрії, коли власних коштів недостатньо. Однак отримання позики потребує певної підготовки: вивчення умов кредитування, вибір установи та пропозиції, збір документів. Саме тому, спеціалісти Ідея Банку розповідають, що потрібно щоб взяти кредит.
Як відбувається отримання позики
Першочергово потрібно визначити мету кредитування, адже вона впливає на умови його отримання (термін, відсоткову ставку та додаткові вимоги) та оцінити свої фінансові можливості. Банки пропонують позики на авто, купівлю або ремонт нерухомості, для потреб бізнесу та споживчі, тобто нецільові.
Щоб переконатись, що платежі за кредитом не створять надмірне фінансове навантаження, проаналізуйте співвідношення своїх доходів та регулярних витрат. Оптимальним вважається, коли позичальником виділяє на погашення до 30% від свого прибутку.
Після цього слід визначитись з банком. Порівняйте пропозиції різних установ та зробіть вибір. Далі алгоритм простий:
- Підготувати документи. Залежно від вибраної послуги, банк вимагатиме різні нормативні акти (довідку про доходи, виписку з рахунку ФОП тощо). Наприклад, щоб отримати споживчий кредит, знадобиться лише паспорт та ідентифікаційний код.
- Подати заявку. Практично всі фінансові установи зараз приймають заяви онлайн (на сайті чи в мобільному застосунку), але можна й завітати до відділення. Якщо ви бажаєте взяти кредит на придбання товару, його можна оформити відразу в магазині.
- Пройти перевірку. Після прийняття заявки, банк розглядає кредитну історію позичальника. За результатами перевірки, позику схвалюють, відхиляють чи зв’язуються з клієнтом для коригування умов.
- Укладання договору. Якщо відповідь позитивна, банк надсилає договір для ознайомлення та підписання.
- Видача коштів. Коли підпис отримано, установа перераховує зазначену суму на рахунок позичальника або він може звернутись до найближчого відділення за готівкою, якщо це передбачено договором.
Тепер потрібно вчасно вносити щомісячний платіж. Встановіть нагадування в календарі або налаштуйте автоматичне списання коштів. Якщо виникають фінансові труднощі, одразу повідомляйте банк, щоб знайти компроміс.
Звичайно, процедура може трохи відрізнятись залежно від конкретної установи та вибраного продукту, однак принцип залишається незмінним.
Пам’ятайте: уважне вивчення умов договору, дисципліноване погашення боргу допоможуть вам уникнути неприємностей та використати кредит як зручний фінансовий інструмент. Дійте виважено і ви зможете впевнено реалізувати свої плани!
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.