В центрі уваги

Як обрати тепловізор для військової сфери?

Як обрати тепловізор для військової сфери?

Тепловізори знайшли широке застосування у різних сферах — найчастіше вони використовуються на будівництві. Визначення місць, які пропускають найбільше тепла, дозволяє покращити технологію будівництва. Часто тепловізори використовують на полюванні, коли потрібно в темну пору оцінити відстань до цілі. Особливо актуальними тепловізори є для військової сфери. Розглянемо основні критерії вибору тепловізорів для військових.

AGM Fuzion LRF TM35-384 — Тепловізійний монокуляр 384x288 1653 м 35 мм з далекоміром
AGM Fuzion LRF TM35-384 — Тепловізійний монокуляр 384x288 1653 м 35 мм з далекоміром

Яким має бути тепловізор для військових?

Основні критерії, на котрі звертаємо увагу:

  • стандарт матриці;

  • охолодження матриці;

  • відстань виявлення цілі.

Матриця може створюватися на основі аморфного кремнію чи оксиду ванадію. Матриця першого типу має меншу чутливість і температурний діапазон, але доступнішу ціну. Матриця другого типу відрізняється вищим рівнем чутливості, може працювати в ширшому температурному діапазоні.

Охолодження матриці забезпечує якіснішу картинку. Тепловізори з цією функцією краще розрізняють ціль, навіть коли її температура лише незначно відрізняється від навколишнього середовища.

Відстань детекції — чим кращий цей показник, тим простіше можна буде розпізнати ціль, визначити точну відстань ураження. Для військової сфери оптимально обирати тепловізор з відстанню детекції 1500 м.

Важливі функції

Зум — варто зважати на тип і значення цього параметру. Якщо зум оптичний, картинка при збільшенні лишається максимально якісною, при цифровому — на кожному порозі збільшення якість буде погіршуватися. Збільшення дозволяє контролювати вибрану ділянку з безпечної відстані. 

Фільтри для налаштування зображення – вони необхідні для тонкого налаштування картинки під різні рельєфи та типи середовища. Такі фільтри дозволяють налаштувати зображення на ліс, поле, гористу місцевість, місто, а також час доби: день чи ніч. 

AGM Rattler TS35-384 — Тепловізійний приціл 384x288 1235 м 35 мм
AGM Rattler TS35-384 — Тепловізійний приціл 384x288 1235 м 35 мм

Популярні моделі тепловізорів 

Тепловізори створюються в форматі насадок, прицілів чи монокулярів. Останні найбільш поширені, за рахунок зручності та доступної ціни.

AGM ASP-Micro TM-160 — сама компактна модель в лінійці виробника. Попри компактні розміри, тепловізор здатен визначати обєкт (розміром з автомобіль) на відстані 600 метрів. Людину можна ідентифікувати на відстані 250 метрів. 

Тепловізор підходить для ведення спостережень при поганих погодних умовах, навіть при повній відсутності видимості: при сильному тумані, задимленні, опадах. Серед основних відмінностей: можливість запису відео, підтримка Wi-Fi, що дозволяє відстежувати зображення на екранах смартфона чи планшета.  

AGM Taipan TM15-256 – можливостей цього компактного тепловізора достатньо, щоби виявити ціль з відстані 700 метрів. Пристрій оснащений іноваційними інфрачервоними сенсорами, котрі забезпечують чудову видимість навіть при тумані, в дощову погоду. 

Ширококутний об'єктив дозволяє швидко визначити обєкт, в якій точці б він не знаходився. Як і в попередній моделі, тут доступні функції запису відео, точка доступу для відстежування на екрані смартфона чи планшета. Корпус надійно захищений від падінь, вологи.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему