В центрі уваги

З початку 2021 року «Волиньгаз» зафіксував 58 випадків незаконного використання газу

З початку 2021 року «Волиньгаз» зафіксував 58 випадків незаконного використання газу

За п’ять місяців 2021 року АТ «Волиньгаз» виявило 58 випадків несанкціонованого використання газу. З них 6 шляхом врізки в систему газопостачання. Усього за спожитий, але неоплачений газ, порушники повинні сплатити понад 643 тис. гривень донарахованих збитків.

Згідно з вимогами Кодексу ГРМ, за незаконне використання газу недобросовісні споживачі мають відшкодувати завдані газорозподільній компанії збитки. В середньому,  за кожним фактом порушення донараховується близько 15 тис. гривень, - інформують у «Волиньгазі».

«У першу чергу споживачі повинні розуміти, що несанкціоноване втручання в роботу газових мереж, не тільки протизаконно, а й несе загрозу життю і здоров'ю оточуючих", - зазначив комерційний директор АТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз.

Було також встановлено 35 фактів втручання в роботу газових лічильників побутовими споживачами. Таким порушникам здійснено донарахування на суму понад 460 тис. гривень.

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю незалежних експертів метрології та стандартизації. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється за підтвердженя факту крадіжки газу. Якщо втручання в роботу лічильника не підтверджено експертизою, то споживач не сплачує її вартість.

У грудні 2018 року НКРЕКП були внесені зміни до Кодексу ГРМ. Згідно зі змінами, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки, споживачу, крім вартості експертизи, доведеться сплатити збитки за несанкціоноване використання газу. Тобто незалежно від того чи прострочений термін повірки лічильника, порушники повинні сплатити вартість експертизи - близько 3 тис. гривень і збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується в  кожному випадку індивідуально.

Довідка: АТ "Волиньгаз" – газорозподільна компанія, яка здійснює свою діяльність на території Волинської області у співпраці з брендом РГК.

Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, у яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис.км газопроводів та понад 8 млн. споживачів газу.

У 2020 році АТ "Волиньгаз" доставило до 250 тис. своїх клієнтів біля 400 млн.куб.м.газу.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: волиньгаз, Волинь, газ
В тему

Останні матеріали