Поради

Заробляють до 2 тисяч гривень на день, збираючи каштани

Заробляють до 2 тисяч гривень на день, збираючи каштани

На збиранні плодів каштанів можна пристойно заробити, адже їх залюбки приймають фармацевтичні компанії. Тому чимало українців саме цим вирішили підзаробити цієї осені.

Як розповів пенсіонер Микола Зайчук, він щодня разом з дружиною вирушають у місцевий парк збирати каштани. Повні відра коричневих плодів зсипають до мішків, а коли наберуть чималеньку купку – телефонують заготівельнику, який приїжджає і забирає зібраний врожай. «Нині платять по 4 грн/кг», – каже він. Тож за день сім’я заробляє в середньому 500 грн. Гроші поки що не витрачають, а відкладають на весілля онуки.

Юлія Осокова збирати каштани виходить разом з трьома своїми дітьми і двома племінниками. «Ми переселенці зі Сходу. Чоловік нас залишив, тому в матеріальному плані дуже важко. За день назбируємо в середньому на 1,5 – 2 тис. грн. Звісно, важко, бо за день в самої спина і руки болять неймовірно, і діти – найменшому вісім років, а найстаршій – 15, дуже втомлюються. Однак каштани збиратиму доти, поки вони будуть, бо де ж ще стільки заробиш?» –  каже жінка.

Заохочує збирати каштани і заготівельник Анатолій Мальничук: «Справа ця дуже вигідна, адже не потрібно сіяти і садити. Потрібно лише не лінуватися і активно працювати кожного дня. Тоді можна пристойно заробити. Каштани я здаю фармацевтичним компаніям, які готують із них медичні засоби. Тому приймаю лише ті плоди, які зібрані чимдалі від траси, бажано в парках, у лісі».

Ірина Белоцька

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Бізнес, Власна справа
В тему

Останні матеріали