Поради

Важливо вчасно "перевзути" авто: поради автомобілістам

Важливо вчасно

Зима вже близько, дорогі автомобілісти. Пора готувати сани, чи то пак, автомобіль для зимових доріг. 

«Перевзути» своє авто потрібно обов’язково і це знають всі. Питання лише у тому, коли потрібно міняти літні шини на зимові, і при якій погоді це робити? 


Навіщо міняти

Деякі водії (особливо початківці) досі задаються питанням, навіщо міняти гуму. Зимова гума сильно відрізняється від літньої за складом. 

Літня гума щільніша, шина нагрівається від тертя і об'єм повітря в шині розширюється. 

Виїзд на літній гумі взимку знижує коефіцієнт зчеплення з дорогою мінімум у 10 разів. Збільшується ризик заносу і зростає гальмівний шлях. 

Зимова покришка має більш м'який склад, тому вона зберігає еластичність і зчеплення в ожеледицю.

Зимова гума буває двох типів: з шипами чи без них («липучка»). 

У першого типу шин, крім наявності шипа, є більш жорсткий блок, в якому він встановлений, щоб краще тримався і не провалювався всередину, 

а також багатошаровий протектор. 

У «липучок» гумова суміш м'якше, а протектор усіяний канавками для відведення сніговій каші і найтоншого шару води, 

що утворюється при контакті шини з льодом від тертя. Для м'яких зим більше підійдуть липучки. Для місць, де частими є сильні снігопади, краще буде шипована зимова гума.

 Важливо вчасно


Коли міняти

Міняти гуму на зимову, на думку експертів, потрібно при середньодобовій температурі від +5°С до +7°С. 

Компанії-виробники покришок дотримуються такої ж думки - вже при +7 градусів літні покришки втрачають належне зчеплення з дорогою. 


Не встиг поміняти

Водії, які не змогли вчасно змінити гуму і виїхали в ожеледицю, повинні пам'ятати кілька важливих правил про поведінку автомобіля на слизькому 

покритті. Найпростіші - знизити швидкість, збільшити дистанцію і гальмувати заздалегідь. Проте залежно від приводу автомобілістам доведеться 

пам'ятати і про закони фізики. Тому в ожеледь на літній гумі водіям варто забути про різкі рухи. 

Це стосується як керма, так і зусиль при натисканні на педалі газу і гальма. Всі рухи повинні бути плавними, щоб не провокувати техніку на замет.

 Важливо вчасно


Популярні омани

Більшість автомобілістів заради економії набувають всесезонні шини. Вони вважають, що такі покришки впораються з українською зимою. 

Це самий бюджетний варіант, але він має більше недоліків, запозичених у літніх і зимових покришок, ніж переваг. 

Влітку ці шини з-за більшої м'якості швидше зношуються, а взимку менш еластичні. Найкраще «всесезонка» веде себе в близько нульових температурах, 

але не при мінусі. Не справляється із завданнями. «Всесезонка" або жорстка з протектором, або м'яка, але з річним малюнком. А це все напівзаходи. 

Активним водіям використовувати таку гуму взимку не слід точно. Варіант один - якщо машина використовується вкрай рідко і виїжджає всього пару 

разів за зиму. Це економічніше, але не безпечніше

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Авто
В тему