Поради

Обманювали і чоловік, і рідні батьки, аби не дати розлучитися

Обманювали і чоловік, і рідні батьки, аби не дати розлучитися

Півтора року Юля і Вадим жили в нещасливому шлюбі, який уклали через ранній Юлин «зальот». Аборт дівчина робити не хотіла, а батьки – прихильники міцного шлюбу – наполягли на одруженні, щоб і дочка була при чоловікові, і щоб тато у малюка був.

Але шлюб той радості Юлі не приносив. Швидше навпаки – смуток, депресія, розчарування міцною стіною накривали її, коли бачила, як ввалюється в квартиру п’яненький чоловік, терпіла його образи і злі слова, ледь зводила кінці з кінцями, бо Вадим майже не давав їй грошей, хоча сам працював і мав тисяч п’ять зарплати. Юля навіть не знала точного розміру його доходів. За їхню оренду квартири платив Юлин тато, він же допомагав фінансово дочці. Сидячи в декреті, Юлі часом не вистачало на найнеобхідніше. Все частіше в парі виникали суперечки. А одного разу Юля почала вимагати грошей на харчування дитини.

– Ти скільки будеш мене за гроші довбати? Я тобі що, банкомат? – грубо обірвав її Вадим.

– Ти мій чоловік, і повинен забезпечувати родину.

– Та ти ж вдома сидиш, дурня валяєш, ні копійки грошей не заробила! І ти і дитина твоя мені сто років не потрібні. Вдома постійний бардак, їжа ніяка.

– Без грошей нічого смачного не приготуєш. Ти заробляєш і на себе витрачаєш, а як нам жити?

Раптом чоловік, розмахнувшись, ударив Юлю по обличчю.

– Ще раз заговориш про гроші, говорити нічим буде, – пригрозив і вийшов з кімнати. Приголомшена Юля підвелася і в розпачі пішла збирати речі, щоб раз і назавжди покінчити із цими неадекватними стосунками. Разом із сином подалася до батьків і повідомила їм про своє рішення. Але з їхнього боку наштовхнулася на стіну нерозуміння.

– Ти залишиш дитину без батька, та й сама лишишся одиначкою! – кричав тато Ярослав Петрович. – Я ж казав тобі, що шлюб – це не іграшки. Пішла заміж – значить, терпи!

– Із будь-якого конфлікту можна знайти вихід, – заспокоювала мама. – Головне – бажання. Думай не лише про себе, але і про дитину.

Сповнена сумнівів, Юля вирішила спробувати поговорити із чоловіком, але той, лишень побачивши її, відразу почав тиснути:

– Ти де всю ніч пропадала, по мужиках шлялася? Тобі ж тільки гроші від мужиків треба! Ну нічого, зараз вдома поговоримо.

– Я додому не вернусь, – заявила Юля, вражена агресією Вадима і розуміючи, що про примирення тут і мови бути не може. – Я подаю на розлучення.

– А я й не проти, я буду радий, – заявив Вадим. – І син твій мені сто років не потрібен. А про аліменти навіть не мрій, не отримаєш ані копійки.

Юля не могла повірити, що прожила із цим монстром півтора року. Не гаючи часу, вона пішла до суду і подала на розлучення. А коли верталася, дорогою зустріла Володю – своє перше кохання.

– Юлечко! Ти все така ж чарівна! Який я радий тебе бачити! – сказав Володя. – А син у тебе який чудовий!

Молодий чоловік запропонував прогулятися і вивів дівчину на відверту розмову. Юля, розчулена теплим ставленням хлопця, зізналася, що подала на розлучення і спитала, чому Володя перестав їй телефонувати, коли був у армії. Володя пояснив, що на службі у хлопців відібрали мобільні телефони, а, звільнившись із армії, він одразу подався до Юлі. Тільки мама дівчини сказала, що донька вийшла заміж.

Володя зізнався, що не забував її ані хвилини. Він оточив її такою увагою і ласкою, що Юлине серце ожило. Вона відчула, як давно не знала добрих слів і не відчувала інтересу до себе. А тому погодилась прийняти пропозицію хлопця про наступну зустріч.

На другому побаченні Володя подарував Юлі фантастичну річ – набір дорогоцінних прикрас. Жінка запротестувала, мовляв, надто дорого. Однак чоловік пояснив, що працює ювеліром, має власну справу і насправді хотів би подарувати Юлі не тільки браслет і ланцюжок, але мріє вручити їй обручку.

Заглиблена в солодкі мрії про Володю, до якого знову відчула сильну закоханість, Юля верталася додому і аж вклякла на порозі, коли побачила там Вадима.

– Юлечко, пробач, – раптом почав благати Вадим. – Я був дурнем, я винен, це мати мене з пантелику збила, казала, що дитина не моя. Але тепер я в усьому розібрався, зрозумів, що не можу жити без тебе і без Сашка. Будь ласка, дай мені шанс, почнімо все спочатку. Я говорив із твоїми батьками, вони пробачили мені і кажуть, що підтримають нас, якщо зійдемось знову.

У розпачі й відчаї, відчуваючи шалений тиск рідних, Юля поступилася. Вернулась до чоловіка, дивуючись його раптовій переміні, турботі й шанобливому ставленню, яких раніше ніколи не спостерігала.

 

Силою любити не змусиш

 

Раптова звістка про смерть батька від серцевого нападу вдарила, як грім серед ясного неба. Зі слізьми на очах Юля прийшла до Вадима, чекаючи слів підтримки й фінансової допомоги на похорон. Однак її знову чекала приголомшлива правда.

– І не надійся на мою допомогу, – обірвав її Вадим. Він раптово знову став сухим і холодним, як колись. – Нічого не отримаєш від мене ні ти, ні твій брехун-покійник.

– Як ти можеш?! Чому так кажеш про мого тата?! – вигукнула Юля.

– А тому, що він обманув мене, – криво всміхнувся Вадим. – Пообіцяв квартиру в новобудові, аби тільки я з тобою не розлучався і поводився добре. А сам помер. І до лампочки мені тепер ті обіцянки. І ти мені до лампочки, і твої проблеми разом із твоєю дитиною. Чи ти думала, я з тобою через твої ясні очі? Помиляєшся!

Сльози і відчай від жахливої правди затьмарювали їй свідомість. Не заради неї, а заради квартири Вадим грав роль хорошого чоловіка. І через нього вона втратила людину, яка любила Юлю по-справжньому. У пошуках підтримки дівчина кинулась до мами. Лідія Дмитрівна у траурній хустині мала якийсь дивний вираз обличчя. Вона обійняла доньку, почала говорити:

– А це й на краще, що правда проявилася, – спокійно мовила вона. – Твій батько, а не я, був категорично проти розлучення, бо вважав, що шлюб – це назавжди. Він і сам прожив зі мною все життя, але ти знаєш, доню, твій тато мене ніколи не любив?

– Що? – не повірила власним вухам Юля. – Ви ж завжди були зразковою родиною для мене…

– Це все маски. Ми звикли прикидатися. Насправді я відбила твого тата в іншої жінки, яку він палко кохав. А я завагітніла від нього і всіма правдами й неправдами змусила одружитися зі мною. Але силою любити не змусиш. Навіть коли та жінка померла, він дізнався про це і дуже плакав. Я завжди відчувала, що він ставиться до мене нещиро, живе своїм внутрішнім життям. І в результаті постраждали ми всі. І я життя прожила по-дурному, чекаючи від нього, що полюбить, та не судилося. А жити все життя з людиною, яка тебе не любить, – це страшна мука.

Для Юлі, в якої земля пішла з-під ніг, слова матері стали справжнім одкровенням.

Вона зірвалася на ноги й кинулася бігти. Увірвалася в майстерню Володі, не дивлячись на всіх присутніх, кинулась йому на шию.

– Пробач, і дай мені ще один шанс… – прошепотіла йому на вухо. – Люблю тебе і більше не хочу втрачати.

– Юлечко моя, я твій і завжди буду твоїм, – тихо відповів Вадим, притискаючи до себе дівчину.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему