Поради

Галантність чи інстинкт: кому і чому чоловіки поступаються місцем у транспорті

Галантність чи інстинкт: кому і чому чоловіки поступаються місцем у транспорті

Питання про необхідність поступатися місцем у громадському транспорті багатьом здається важким. Хтось вважає, що поступатися жінкам місцем потрібно, для інших – це неприйнятно і каже про гендерну дискримінацію.

Журналістка Даня Віттіґ поспостерігала за тим, кому чоловіки поступаються місцем і відзначила у своїй статті деякі закономірності.

Особистий досвід

«Впевнена, кожна жінка помічала, що місцем в громадському транспорті чоловіки поступаються значно частіше, коли ви виглядаєте ошатно. Гарне плаття, укладання і червоні губи буквально стають гарантом для заповітного місця в метро або автобусі. І якщо ви відчуваєте нотку сарказму в моїх словах, то так і є.

По-перше, у мене не завжди є бажання сидіти. По-друге, далеко не всі чоловіки адекватно сприймають відмову як відповідь на їх галантність.

Наприклад, одного разу я несла порожній чемодан, а чоловік вихопив його з рук. Я впевнена, що він розумів, що валіза порожня і легка, але все одно хотів мені «допомогти». Він явно поспішав, йшов швидше мене і спочатку я навіть злякалася, що чемодан у мене просто «поцупили». Загалом, допомога, як і поради, про які ти не просиш (і навіть мовчазного натяку на це немає), виглядають дивно.

Мене завжди обурювало, що чоловіки поступаються мені місце, тому що я красива. А коли я їду в спортивному костюмі, несу важкенну коробку і мені реально хочеться сісти, але ніякої уваги до себе я не привертаю. Іноді навіть просиш поступитися, а людина сидить і робить вигляд, що не чує.

Спостереження

Я вирішила поспостерігати за людьми в громадському транспорті і поїздити в метро з конкретною метою. Я хотіла вивчити поведінку людей і спростувати свою теорію.

Чоловіки, в основному, поступалися місця тільки симпатичним молодим дівчатам. Набагато рідше поступалися місцями літнім жінкам. В цілому, склалося враження, що чоловіки поступаються місцем «не тим місцем». Що не галантність ними керує, а банальна об'єктивація. Пізніше знайшла коментар анонімного чоловіка на форумі на цю тему.

«Я завжди поступаюся красивим жінкам місцем в автобусі за дві зупинки до виходу. А бувають дуже красиві дівчата, їм завжди хоч де. Але ось часто бачу бабу, і вона ледве стоїть, мало не падаючи. Їм з принципу не поступаюися».

А ось чоловіки інших національностей швидше поступалися місцями літнім, причому як чоловікам, так і жінкам. Думаю, тут справа в культурному відзнаку та особливе ставлення до старших (тут я маю на увазі навіть не старих, а будь-яких старших людей).

На людей з великими сумками більшість людей дивилися з презирством, а не бажанням допомогти. Відчуття було таке, що людям не подобається, що вони займають так багато місця в транспорті.

Вагітним жінкам і людям з дітьми найчастіше поступалися місцями інші жінки. До слова, літнім людям незалежно від статі, жінки теж поступалися місцем досить часто. Деякі з них поступалися місцями дівчатам на високих підборах, мабуть тому, що самі розуміли, як незручно стояти на шпильках у вагоні, що розгойдується.

Висновок

Чесно кажучи, я дотримуюся позиції, що місцем в громадському транспорті потрібно поступатися в тому випадку, якщо ви бачите, що людині важче, ніж вам. Вік, погане самопочуття, вагітність і навіть банальні підбори можна помітити майже відразу.

І добре, коли ваше рішення не залежить від статі або краси людини, що стоїть перед вами. Безумовно, якщо у вагоні є вільні місця, то підхоплюватися немає ніякого сенсу. Хочеться, щоб ввічливість залишалася ввічливістю, а не перетворювалася в об'єктивації».

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: чоловіки, жінки, журналісти, психологія, стосунки, громадський транспорт
В тему

Останні матеріали