Поради

Третині українців із нового року закодують популярні телеканали

Третині українців із нового року закодують популярні телеканали

Кому загрожує відключення телебачення та скільки треба заплатити, аби цього не сталося.

У багатьох українців під час перегляду новин чи серіалу з'являється на екрані телевізора допис: «Це повідомлення саме для тебе! Вже на початку 2020-го сигнал цього телеканалу буде закодовано. Щоб переглядати його надалі – негайно звернися до офіційного телевізійного оператора!»

Хтось із телеглядачів махає рукою: мовляв, якась нісенітниця. Натомість пенсіонерам не до жартів: вони не уявляють свого життя без резонансних передач та мелодрам. А чутка про те, що «з нового року серіали стануть платними», добряче налякала людей поважного віку.

Отож, кого стосується попередження і вимога негайно звернутися до офіційного телевізійного оператора? Розкладемо все по поличках…

Які є способи отримання сигналу телеканалів

  • У містах доволі поширеним є кабельне телебачення. Тобто, якась фірма (провайдер) платить гроші за доступ до потужного сигналутелеканалу, а потім через кабель передає цей сигнал у домівки своїм клієнтам. Клієнти, в свою чергу, щомісяця платять фірмі за таку послугу.
  • Цифрове телебачення – теж один із поширених способів переглядати телепрограми й серіали, причому в доволі високій якості. Щоб скористатися цифровим телебаченням, необхідно до телевізора під?єднати тюнер Т2, а до тюнера – ефірну антену(коли побутова техніка сучасна, мініантена вже вмонтована в телевізорі).
  • Інтернет-телебачення – третій спосіб отримання доступу до улюблених передач і серіалів. Він теж пропонує якісну трансляцію, але використовується лише там, де є потужний Інтернет.
  • Супутникове телебачення – четвертий зі способів, який полягає у встановленні супутникової антени (так званої тарілки), і саме вона ловить сигнали з телеканалів та передає їх у телевізор споживача.

 

Які саме телеканали і для чого закодують із січня 2020-го?

Серед чотирьох перерахованих вище способів перегляду телеканалів під загрозою блокування опиниться лише останній. Тобто, саме тим телеглядачам, які користуються «тарілкою», адресоване попередження про те, що «вже на початку 2020-го сигнал цього телеканалу буде закодовано».

Ініціаторами такого попередження стали основні медіахолдинги, які працюють у нашій країні: Медіа Група Україна,InterMediaGroup,1+1 Media,StarLightMedia.

Це означає, що з 20 січня 2020 року закодованими будуть такі їхні телеканали:ICTV, Новий канал, СТБ, 1+1, Інтер, Україна, УНІАН ТБ, НТН, Мега, ТЕТ, М1, М2, Оце, К1, К2, Піксель, ПлюсПлюс,Enter-фільм,Zoom, Індиго TV, Бігуді.

Як пояснили представники медіахолдингів, причин для закодовування сигналу своїх телеканалів є декілька.

  • По-перше, недобросовісні провайдери (фірми-посередники), які за копійки купують у телеканалів доступ до сигналу, а потім продають цей сигнал побутовим споживачам, беручи щомісяця по 100-150 гривень із кожного. І в такий незаконний спосіб сигнал надходить до 500 – 800 тисяч клієнтів, кіберзлочинці на цьому заробляють мільйони, а телеканали – фактично нічого.
  • Друга причина – вимога ЄС. Адже чимало українських телеканалів транслюються через супутникове телебачення у країни Європейського Союзу. Оскільки відбувається це через «тарілку», то тамтешні глядачі нічого за це не платять. А оскільки всі телеканали в країнах ЄС є платними, то створюється нездорова конкуренція, яка порушує закони Євросоюзу і він вимагає, щоб українськімедіахолдинги зупинили ці кіберпорушення.
  • Ну, і третя причина кодування – небажання українських телеканалів роздавати «халявний» ефір власникам супутникових антен. Адже на створення телепередач і фільмів канал затрачає чималий фінансовий ресурс. Тому логічно, що за свою телепродукцію хоче отримувати якнайбільші кошти і мати фінансовий ресурс для нових телепроектів.

 

Як запобігти заблокуванню телеканалів?

Якщо у вас кабельне, цифрове чи інтернет-телебачення, з 20 січня 2020-го вам не загрожує заброкування телеканалів.

Коли ж до тепер ви користуєтеся супутником телебаченням, тобто маєте встановлену «тарілку», вам необхідно звернутися до офіційного оператора супутникового телебачення.

В Україні працює два офіційних оператора супутникового телебачення: Viasat та XtraTV.

Звернутися до них можна через Інтернет, зайшовши на офіційний сайт (viasat.ua або xtratv.com.ua), або зателефонувати за номерами:

Viasat:0-(800) 500-465, (068) 170-82-82, (093)170-82-82, (050)170-82-82.

XtraTV: (067) 759-57-59, (050) 759-57-59, (093) 759-57-59.

На сайті або в телефонному режимі потрібно обрати оптимальний для вас пакет, вартість якого залежить від кількості телеканалів, які згодом ви зможете переглядати.

Приміром, найдешевший пакет в XtraTV вартує 39 гривень за місяць і відкриє вам доступ до 29 найбільш популярних в Україні телеканалів, найдорожчий із доступом до 78 каналів обійдеться у 189 гривень на місяць.

В оператора Viasat найдешевший пакет за ціною 49 гривень включає 82 канали. Аякщо ви бажаєте щомісяця обирати серед 114 каналів, заплатити за це потрібно буде 249 гривень.

Поінформувати оператора про обраний пакет ви зможете телефоном чи на офіційному сайті в розділі «особистий кабінет». Оплатити обрану послугу (і потім щомісяця вносити кошти офіційному оператору супутникового телебачення) дозволяється в готівковій чи безготівковій формі.

«Живі гроші» у вас прийме банківська установа. Але в такому разі потрібно врахувати, що ці кошти надійдуть до оператора лише за три – п?ять робочих днів. Це означає, що не варто зволікати з оплатою, аби потім не чекати кількох днів задля увімкнення улюбленого серіалу.

Значно швидше (дві – три години) здійснюється безготівкова оплата, яка проводиться через ресурси онлайн, банківський термінал чи айбокс.

Аби оператор дізнався, що саме ви переслали кошти, щоразу під час оплати необхідно вводити код (особовий рахунок), який вам присвоїть оператор під час першого підключення обраного пакету.

 

Важливо врахувати технічні моменти

Для співпраці з офіційним оператором супутникового телебачення вам необхідно мати «тарілку».  Коли у вас вона вже є, купувати нову не потрібно. Натомість необхідно придбати тюнер (приставку), який зможе ловити закодовані сигнали (на ньому є маркування «УТБ»)

Для зручності клієнтів оператори супутникового телебачення (ViasatчиXtra TV) пропонують купити спеціальний тюнер у них.

Ціна приставки 1099 гривень. Якщо замовляти поштою, додатково доведеться заплатити ще 50 гривень за доставку.

Коли ж таке задоволення не по кишені, дозволяється орендувати тюнер в оператора супутникового телебачення. Це вартуватиме 29 гривень щомісяця.

Щойно ви підключите тюнер до своєї супутникової антени й телевізора, маєте телефоном або через офіційний сайт звернутися до Viasat чи XtraTV та попросити активізувати ті телеканали, що ввійшли до обраного вами пакета.

Варто зауважити, що дотепер власники застарілих тюнерів носили прилад на перепрошивку і, оплативши 50 грн, отримували змогу ловити частину закодованих телеканалів наступні декілька років без жодної абонплати. Надалі такої «халяви» не буде, запевняють представники медіахолдингів.

Ще один важливий момент: у випадку наявності в помешканні декількох телевізорів до кожного з них потрібен окремий тюнер (тобто приставка)! А це ще плюс 1100 гривень.

За наявності в домі декількох телевізорів необхідно буде додатково платити, щоб на кожен із тюнерів поширювався обраний вами пакет телеканалів.

Коли для всіх телевізорів ви обрали той самий пакет і він оформлений на одну людину, повну вартість пакету платите один раз, а для кожного нового телевізора оператор надасть 50-процентну знижку.

У випадку обрання того самого пакета, який оформлений на декількох жителів помешкання, кожному з них доведеться платити повну вартість усіх пакетів.

На кожен із телевізорів ви оберете різні пакети – тоді  розмір щомісячної плати за пакет теж становитиме 100%.

Ну, і останній технічний нюанс – іноземні телеканали.

Із січня 2020-го, аби ловити фільми чи передачі з Польщі, Білорусі чи, приміром, Угорщини, вам знадобиться супутникова антена, обладнана чотирма «головками».

За наявності трьох «головок» необхідно звернутися до офіційного оператора супутникового телебачення (Viasat чи XtraTV) та замовити майстра, який встановить четверту «головку» (її ще називають «дев?ятий градус»). Послуга ця, звісно, не безплатна і вартуватиме в межах шестисот – семисот гривень.

 

Що робити, коли сигнали телеканалів будуть заблоковані

Як уже говорилося вище, власникам супутникових «тарілок» потрібно до 20 січня 2020-го обрати в офіційного оператора супутникового телебачення пакет із телеканалами, заплатити за нього, паралельно купити новий тюнер, а для перегляду закордонних каналів – встановити четверту «головку» на супутниковій антені.

Загалом власники супутникових «тарілок» змушені будуть додатково викластиприблизно три тисячі гривень.

Крім того, щомісяця доведеться вносити абонплату оператору супутникового телебачення (а це 39 – 249 грн залежно від кількості телеканалів).

Для людей із низьким рівнем доходів, а також тих, хто не бажає зазнати подібних витрат, можна нічого не купувати, а дивитися ті телеканали, які й надалі лишатимуться безплатними. Серед таких –  до десяти національних каналів. І надалі безплатно реально буде через «тарілку» ловити ті закордонні телеканали, які транслюються на Європу.

А ще, як варіант, спробуйте перейти від супутникового телебачення на цифрове, кабельне чи інтернет-телебачення.

Отож, вибір за вами.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
В тему