Поради

Як врятувати дитину від сколіозу?

Як врятувати дитину від сколіозу?

Сколіоз – досить поширене захворювання. Мало хто може похвалитися прямим хребтом і правильною поставою. Особливо часто від викривлення хребта страждають діти.  

Якщо раніше дітлахи копали м’яч у дворі, то тепер школярі грають у футбол, сидячи за комп’ютером. А такий спосіб життя – перший крок до сколіозу.   

На жаль, сколіоз характеризується необоротними змінами у хребті. Деформації можуть призвести до утворення реберного горба, асиметрії таза і навіть до порушення розвитку внутрішніх органів. Швидка втомлюваність, скарги на головні та м’язові болі – перші непомітні ознаки захворювання.

Величезний ризик викривлення спини у дітей у віці 10 – 14 років. Скелет ще не встиг сформуватися, а навантаження на хребет значне: з ранку і до обіду дитина сидить за партою, а потім за комп’ютером, а ще носить дуже важкий портфель у школу.

Як уникнути сколіозу?

1. Купіть ортопедичний матрац і відповідну подушку, а також стіл і стілець, підібрані до віку і зросту. Для дітей існують спеціальні жорсткі матраци, які допомагають правильно формуватися хребту.

2. Подбайте про повноцінне харчування дитини. Їжа повинна бути натуральна, багата вуглеводами, білками і мінеральними речовинами, не містити багато жирів.

3. Корисно побути у положенні лежачи кілька разів протягом дня по 15 хвилин. Лежати необхідно рівно, краще на твердій поверхні, можна навіть на підлозі.

4. По можливості виключіть носіння важких рюкзаків з підручниками. Домовтеся з викладачами, щоб дитина носила на заняття потрібний мінімум книг.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Здоров'я, діти, захворювання, лікування
В тему

Останні матеріали