Поради

Про що не слід забувати, відвідуючи сауну чи баню?

Про що не слід забувати, відвідуючи сауну чи баню?

Відвідування бані – корисна звичка людини, яка стежить за станом свого здоров’я. Сауна – це ефективний засіб очищення і оздоровлення організму. Пара не лише розслабляє, а і відновлює втрачені сили й енергію.

Тепло відкриває пори шкіри, спалює жир, виводить надлишок холестерину, токсини і шлаки. Дуже корисне відвідування сауни після фізичних навантажень і занять спортом, адже у парній м’язи розслабляються, стаючи більш еластичними.

Не секрет, що лазня виліковує застудні захворювання. Позитивного ефекту можна досягти у парильні, повітря якої зволожується спеціальними настоями та відварами (м’ята, лаванда, евкаліпт). Відвідування такої сауни замінює інгаляції.

Проте, аби банні процедури зміцнили ваше здоров’я, слід дотримуватися певних правил:

  • Алкоголь виключити. Організм у парній і так піддається великому навантаженню, спиртне в такому разі лише погіршить самопочуття і підвищить ризик серцевих нападів або розладів судинної системи. Не варто поєднувати лазню і холодне пиво, яке знижує рівень потовиділення. Набагато корисніше вживати теплий або гарячий чай.
  • Після хорошого пропарювання уникати переохолодження. Контрастні перепади температур мають позитивний ефект, але зловживати ними не слід, особливо фізично не підготовленим або хворим людям. Краще робити ці процедури під наглядом і за порадами досвідченого банщика.
  • У парній не пересиджувати. Можливо, грати у «Хто просидить довше у бані» весело, а от після цього приводити одного з гравців до тями не так смішно. Парильня не місце для жартів і показухи. Слухайте свій організм. Він підкаже оптимальну температуру і час перебування в лазні.
  • Сексу – ні. У кімнаті відпочинку інтим вітається, а от секс у парній – екстрим, який може закінчитися трагічно. Організм людини та її серцево-судинна система в парильні й так навантажені, а якщо сюди додати збудженість і фізичне напруження, то все може завершитися серцевим нападом.
  • На холод не виходити. Потрібно спочатку трохи охолонути. Адже різка зміна температури може закінчитися серйозною застудою.
  • Їсти перед банею мінімально. Їжа в шлунку вимагає надходження крові до органів травлення. А комфортне перебування в сауні, навпаки, потребує припливу крові до шкірних покривів.
  • При підвищеній температурі тіла в сауну ні ногою. Погано себе почуваєте? Не ходіть у баню! Адже в парильні температура тіла і так підвищується, що призводить до перевантажень організму.
  • Перед банею прийміть душ. Та милом, якщо плануєте похід у парну, бажано не користуватися. Воно пересушує шкіру, й організм гірше переносить нагрівання.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему

Останні матеріали