Люди

Волинянин відтворив іграшки XIX-XX століття регіонів, які були чи перебувають в окупації

Волинянин відтворив іграшки XIX-XX століття регіонів, які були чи перебувають в окупації

У Луцьку виставку "Народні іграшки зраненої землі" 10 жовтня в краєзнавчому музеї представив майстер народних ремесел Андрій Бондарук.

Як розповів Суспільному дослідник, в експозиції — 80 відтворених іграшок кінця XIX — першої половини XX століття з українських регіонів, які були чи досі перебувають в російській окупації.

Зі слів майстра, він прагне зберегти культурну спадщину, яка може бути втрачена внаслідок війни.

"Напередодні повномасштабної війни у мене назбиралося багато інформації про іграшки якраз із прикордоння російсько-українського і якраз перед війною я спілкувався з людьми, які проживають на Чернігівщині, Київщині. Коли розпочалася війна, ці люди були в окупації. Я зрозумів, що як тільки вони вийдуть на зв'язок, я буду ці іграшки відтворювати, бо ця спадщина є дуже крихка", — говорить Андрій Бондарук.

Окрім іграшок, на виставці представлені також копії старовинних світлин із приватної колекції Андрія Бондарука.

Виставка — інтерактивна, відвідати її можна разом з дітьми і погратися. Вхід – вільний, оскільки виставку органіували за сприяння Українського Культурного Фонду та Міністерства культури Люксембургу.

Як зазначила заступниця директора музею Людмила Мірошниченко-Гусак, діятиме експозиція "Народні іграшки зраненої землі" впродовж двох місяців.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: луцьк, Дитячі іграшки, історія
В тему