Люди

«Це буде зрада тих, хто залишився на лівому березі Дніпра»: Залужний не дав підірвати мости в Києві

«Це буде зрада тих, хто залишився на лівому березі Дніпра»: Залужний не дав підірвати мости в Києві

На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну та спроби оточення Києва головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний не дав згоди на підрив мостів у столиці.

Про це інформує BBC News Україна, - пише УП.

За даними української служби BBC, розмова про це виникла 26 лютого 2022 року. На третій день повномасштабного вторгнення рф в Україну вже було очевидно, що план росіян "захопити Київ за три дні" провалився, проте вони підійшли дуже близько до столиці. 

росіяни не змогли висадити десант із військовою технікою в Гостомелі, проте взяли в оперативне оточення Чернігів, стрімко просувалися Сумщиною і з дня на день могли вийти на лівобережні передмістя Києва.

Публічно влада закликала українців не панікувати, однак між собою члени уряду почали активно обговорювати ідею підірвати усі київські мости, аби затримати російську армію перед річкою Дніпро і не допустити ворога до урядового кварталу.

Тоді один із високопоставлених урядовців набрав тодішнього голову СБУ Івана Баканова і вимагав, аби той наказав своїм спецпризначенцям підірвати мости і відрізати лівий берег Дніпра від правого, пише BBC News Україна.

 "Ситуація була складною. Баканов подзвонив до головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного. Той його вислухав і без вагань відповів: "Підірвати мости? В жодному разі! Це буде зрада тих, хто залишився на лівому березі Дніпра – і військових, і цивільних", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 23 березня 2022 року українські війська посунули лінію фронту на схід від Києва на 25-35 км, а 29 березня рф оголосила про рішення скоротити бойові дії на київському та чернігівському напрямках і почала відводити війська від української столиці.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, київ
В тему