30 Листопада 2017
Новини

Завтра посмертно нагородять волинських воїнів ОУН і УПА

Завтра посмертно нагородять волинських воїнів ОУН і УПА

У Луцьку  1 грудня відбудеться посмертне нагородження воїнів ОУН і УПА. Нагороди, які вони не змогли отримати за життя, вручать їхнім родичам. Повідомиляє  Український інститут національної пам’яті.

Серед відзнак, які завтра отримають волиняни: 7 Золотих Хрестів Заслуги, 10 Срібних Хрестів Заслуги, 7 Бронзових Хрестів Заслуги. Нагороди чотирьох волинських повстанців за побажанням родичів будуть передані у Волинський краєзнавчий музей.

Станом на сьогодні з усіх нагороджених волинян, які були в лавах УПА, вдалося віднайти родичів лише 20 повстанців. Пошуки інших родичів ще тривають, тому це лише перша церемонія нагородження, присвячена річниці Всеукраїнського референдуму за незалежність України 1991 року.

Нагороди УПА – Золотий Хрест Заслуги, Срібний Хрест Заслуги та Бронзовий Хрест Заслуги – виготовлені у Львові за точними ескізами розробника нагородної системи УПА Ніла Хасевича.

Як зазначено в повідомленні, 2017 року до 75-річчя УПА в Україні вже передано 125 нагород родичам повстанців.

До речі, УПА – єдина в світовій історії повстанська армія, яка зуміла утворити власну систему нагород і заохочень, запроваджену 1944 року наказом Головного визвольного штабу. Цими нагородами за бойові звитяги відзначали старшин, підстаршин і стрільців УПА. А також цивільних осіб, наприклад членів підпілля, – за особливий внесок у розбудову збройного підпілля ОУН та боротьбу за українську державу. Загалом є вісім повстанських нагород.

Сьогодні відомо про 1102 Лицарі найвищих нагород УПА – Хрестів Бойової Заслуги та Хрестів Заслуги. Правдиві імена 660 з них не встановлено. Адже учасники УПА та збройного підпілля ОУН використовували конспірацію і були відомі під псевдо. Зважаючи на тогочасні реалії боротьби, жоден із учасників збройного підпілля ОУН так і не отримав своїх відзнак.

Нагородження відбудеться за адресою: м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 1 (Палац культури Луцька, 2-й поверх). Початок о 14:00.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь
В тему

Останні матеріали