Сьогодні, 17:22
Новини

Чиновниця Торгово-промислової палати вимагала у виробника дронів хабар у €100 тисяч

Чиновниця Торгово-промислової палати вимагала у виробника дронів хабар у €100 тисяч

Правоохоронці затримали посадовицю Торгово-промислової палати України та її сина за підозрою у вимаганні 100 тисяч євро у виробника бойових дронів.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Як з’ясувало розслідування, фігуранти вимагали хабар від представника оборонної компанії за підготовку експертних висновків для уникнення штрафних санкцій.

За матеріалами справи, у червні 2026 року у складських приміщеннях підрядника сталася пожежа через російську повітряну атаку. Надзвичайна подія на об’єкті поставила під загрозу своєчасне виконання оборонного замовлення на виробництво і поставку бойових дронів.

Для підтвердження нештатної ситуації та уникнення штрафних санкцій компанія звернулася до Торгово-промислової палати України за відповідним висновком.

«Проте радниця з правових питань ТППУ штучно затягувала розгляд заяви. Вона вимагала від компанії-виробника гроші за підготовку позитивного висновку, який мав підтвердити неможливість своєчасного виконання контракту. До незаконної діяльності посадовиця залучила свого сина як посередника для зустрічі з підрядниками та передачі хабаря», – зазначили в СБУ.

У спецслужбі поінформували, що правоохоронці поетапно задокументували злочини фігурантів та затримали посередника під час одержання другої частини неправомірної вигоди у розмірі 50 тисяч євро.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів були вилучені докази протиправних дій.

Посадовиці та її спільнику повідомили про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368-3 Кримінального кодексу України (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми). Їм обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до оборудки під час виконання оборонного замовлення.

Реклама

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: війна з Росією, сбу
Реклама
В тему
Реклама