24 Листопада 2017
Новини

Змінено норми артеріального тиску: 130/80 вже вважається гіпертонією

Змінено норми артеріального тиску: 130/80 вже вважається гіпертонією

Американська кардіологічна асоціація повідомила про зміну критеріїв високого тиску.

Кількість гіпертоніків у США збільшилася на 103 мільйони. Це ніяк не пов’язано з поширенням серцево-судинних хвороб – причина такої різкої зміни полягає в перегляді критеріїв визначення підвищеного тиску, пише «Добрий лікар».

Донедавна діагноз «гіпертонія» ставили при АТ 140/90 мм рт. ст. і вище. Вважалося, що показники, нижчі від цієї позначки, є нормальними і не вимагають прийому ліків. Проте Американська кардіологічна асоціація повідомила про зміну критеріїв. Відтепер норма – це менше ніж 120/80, тиск 120–129/80 медики класифікують уже як підвищений, 130–139/80–89 – як гіпертонію 1-ї стадії, більше ніж 140/90 – як гіпертонію 2-ї стадії, 180/120 і вище – гіпертонічний криз, що вимагає негайної медичної допомоги. Відповідні стандарти вже опублікувані. А тому, згідно з новими нормами, зараз 46 % жителів США «стали» гіпертоніками.

У рамках нових критеріїв більшості пацієнтів буде рекомендований прийом препаратів. Кардіологи також закликають відмовитися від куріння, алкоголю і вживання надмірної кількості солі. Не завадить і звернути особливу увагу на раціон, додати в нього багаті на калій продукти – банани, картоплю, авокадо і темні листові овочі.

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему

Останні матеріали