23 Листопада 2017
Новини

Руїни великого замку виявили на дні озера

Руїни великого замку виявили на дні озера

На дні озера Ван, розташованого в східній частині Туреччини, після десяти років пошуків археологи виявили руїни великого замку. За оцінками вчених університету 100-річчя провінції Ван, будівлі понад три тисячі років, пише Експрес.

Як припустили фахівці, замок було споруджено за часів існування царства Урарту в IX – VI століттях до нашої ери. До середини XIX століття серед руїн ще були поселення, але потім люди покинули ці місця, бо рівень озера Ван піднявся.

Народи, які проживали біля водойми, будували свої житла і культові споруди, коли рівень води був значно нижчим. Учені тільки-но розпочали роботу над замком і поки не можуть вказати ні його точні розміри, ні що було всередині цих мурів.

Відомо тільки, що висота стін становить понад три метри, а лужні води озера сприяли збереженню замку.

«Це диво, що ми змогли знайти цей замок під водою. Археологи приходитимуть сюди, щоб вивчити історію замку й надати інформацію про нього. Наразі ми виявили точне місцезнаходження замку, сфотографували його і досягли прогресу в наших дослідженнях. Ми вважаємо, що відкрили нову галузь вивчення для археологів та істориків», – зазначив дайвер Тахсин Сілан.

«Втрачені підводні міста й замки є популярним мотивом у фольклорі в усьому світі. Як правило, це лише легенди, але турецьким ученим, які працювали разом із незалежною командою дайверів, пощастило знайти будівлю з легенд на озері Ван», – ідеться в повідомленні.  

 

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему