Служба безпеки України та Національна поліція затримали 21-річного підозрюваного у здійсненні теракту в Бучі. Ймовірно, його завербували російські спецслужби.
Про це повідомили генпрокурор Руслан Кравченко та СБУ.
За даними слідства, підозрюваним виявився 21-річний місцевий житель, якого могли завербувати російські спецслужби через інтернет.
За словами самого фігуранта, він познайомився з вербувальником через комп’ютерну гру. Згодом той нібито почав шантажувати хлопця тим, що спостерігає за його мамою з дрона, і щоб вона «лишилася живою», місцевому жителю потрібно було закласти вибухівку в певному місці.
Правоохоронці вказують, що на замовлення російських спецслужб він виготовив два саморобних вибухових пристрої та заклав один під лавкою біля входу до під’їзду житлового будинку, а інший — поблизу сміттєвого контейнера. Слідство також зазначило, що відомо й про інших осіб, причетних до теракту.
Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України — терористичний акт. У разі доведення виконання злочину йому загрожує від п'яти до десяти років ув’язнення.
Нагадаємо, що вранці 23 березня в місті Буча Київської області сталося два вибухи невідомих предметів поблизу багатоквартирного житлового будинку.
Коли на місце прибули поліціянти, рятувальники, а також вибухотехніки поліції, стався ще один вибух. Унаслідок нього двоє правоохоронців зазнали поранень — їх відправили до лікарні у стані середньої тяжкості.
Загрози їхньому життю немає. Надалі вони лікуватимуться амбулаторно.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.





