17 Листопада 2017
Новини

Українців просять не купувати сумнівних ліків

Українців просять не купувати сумнівних ліків

Аптеки переповнені препаратами, які не існують в інших країнах.

Міністерство охорони здоров'я застерігає українців від покупки лікарських засобів з недоведеною ефективністю. Про це повідомляється на офіційному сайті МОЗ.

Усі лікарські засоби поділяються на дві категорії: ті, що відпускаються за рецептом лікаря, і безрецептурні. Зокрема, лікарські засоби, які відпускаються за рецептом, вимагають контролю лікаря за процесом їхнього застосування, зокрема, через можливу токсичність, наявність значних побічних ефектів або специфічний метод уживання.

Лікарські засоби, які відпускаються без рецепта, застосовуються для полегшення/усунення певних симптомів, наявність яких кожна людина здатна визначити самостійно. Такі препарати супроводжуються простою інструкцією до застосування, є безпечними та дієвими.

У більшості розвинених країн без рецепту можна придбати такі лікарські засоби, як офтальмологічні препарати, анальгетики, засоби для покращення сну, засоби проти нудоти, діареї, геморою, застуди та кашлю, підвищеної кислотності та інші.

В Україні ж існує прямий доступ до більшості лікарських засобів, що створює низку проблем у сфері охорони здоров’я. На жаль, переважна більшість населення надає перевагу самодіагностуванню, самолікуванню, самопризначенню ліків, керуючись телевізійною рекламою, порадами друзів та провізорів, які досить часто співпрацюють із фармкомпаніями.

«Саме через це в аптеках продається велика кількість так званих фуфломіцинів – препаратів, які не існують в інших країнах та ефективність яких не доведена. Такі препарати взагалі не повинні ані виписуватися, ані рекомендуватися лікарем. Користь від їхнього вживання для пацієнта нульова, вони абсолютно не ефективні для лікування хвороби чи полегшення її симптомів», - кажуть у відомстві.

Відтак МОЗ закликає не керуватися красивою рекламною картинкою чи непрофесійними порадами під час вибору лікарських засобів та не витрачати гроші на препарати, ефективність яких не доведена.

«Підходьте виважено до вибору препаратів; шукайте правдиву інформацію про методи та засоби лікування захворювань; послуговуйтеся міжнародними практиками, які базуються на методах доказової медицини», - зазначено в повідомленні.

Довідково:

За означенням МОЗ, лікарський засіб – це засіб, який повинен використовуватися для діагностування, лікування, попередження або зменшення негативних наслідків хвороби.

З погляду державного регулювання всі лікарські засоби поділяються на дві категорії:

- ті, що відпускаються за рецептом лікаря (prescription drugs),

- ті, що можна отримати без рецепта (over–thе-counter drugs).

Загальні відмінності між цими двома категоріями такі:

Ліки, що відпускаються без рецепта:

- можуть обиратися самостійно;

- мають прийнятний рівень безпечності;

- не потребують залучення лікаря;

- мають низьку імовірність застосування не за призначенням чи зловживання.

Ліки, які відпускаються за рецептом:

- вимагають дозволу на застосування;

- мають позначку “тільки за рецептом”;

- потребують залучення лікаря;

- не можуть обиратися самостійно.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему