12 Вересня 2025
Новини

На Сумщині протоієрей упц мп коригував удари росіян

На Сумщині протоієрей упц мп коригував удари росіян

Контррозвідка Служби безпеки затримала настоятеля одного із храмів Сумської єпархії упц мп, який виявився коригувальником російської воєнної розвідки (більш відомої як гру).

Як встановило розслідування, клірик відстежував локації бойових підрозділів і фортифікаційних споруд Сил оборони України та передавав їх рашистам. Найбільше ворога цікавили координати штабів й укріпрайонів на прикордонні області, - інформують в СБУ.

За наявними даними, окупанти планували завдати ударів по цих позиціях українських військ і створити «мертву зону» вздовж кордону, що дозволило б російським ДРГ проникнути вглиб Сумщини та закріпитися до підходу основних сил противника.

Реклама

Відповідно до матеріалів справи, ворог «вийшов» на протоієрея дистанційно через мережу «Інтернет».

Для збору розвідінформації клірик завуальовано випитував її у прихожан, а потім самостійно виїжджав на місцевість і перевіряв там наявність військових об’єктів.

Після виявлення потенційних цілей російський інформатор звітував куратору голосовими і текстовими повідомленнями у месенджері.

Співробітники СБУ завчасно провели комплексні заходи для убезпечення позицій Сил оборони і затримали фігуранта в його оселі.

Під час обшуків у протоієрея виявили прокремлівську літературу і смартфон із доказами співпраці з ворогом.

Слідчі Служби безпеки повідомили клірику про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 8 років ув’язнення.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Сумській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: суми, упц мп, війна з Росією
Реклама
В тему
Реклама

Останні матеріали