Посадовці обходять правила «єОселі», щоб пільгово скуповувати житло — Bihus.Info

Низку посадовців, які задекларували отримання пільгового іпотечного кредиту за державною програмою «єОселя», виявили журналісти.
Попри її умови, ніхто з них реально не потребував нового житла, а дехто і взагалі отримав пільгу, вже маючи в родині цілу низку дорогих квартир в Києві. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.
Державну програму «єОселя» запустили у жовтні 2022 року. Програма від початку створювалась для того, щоб дати можливість громадянам, які не мають власного житла, придбати його в іпотеку під низькі відсотки. Щоб взяти участь у «єОселі» треба відповідати кільком критеріям, серед яких основний — або повна відсутність власності житла або наявність нерухомості невеличкої площі, недостатньої для родини.
Журналісти встановили, що пільгову іпотеку під 3% від держави отримала дружина Андрія Носовича, керівника Калуської окружної прокуратури. Жінка раніше володіла квартирою площею 100 м² у Франківську та будинком у передмісті на 350 м². Напередодні оформлення іпотеки у цих об′єктів змінився власник: будинок перейшов синові, а квартиру продали за заниженою ціною. Вже за кілька місяців дружина прокурора отримала пільговий кредит на нову квартиру у Львові.
Право на отримання кредиту під мінімальні 3% за цією програмою має обмежена категорія людей: військовослужбовці за контрактом, правоохоронці, науковці, педагоги та медики. Леся Носович протягом останніх років отримувала дохід від ФОП і власної компанії, але в рік отримання кредиту вона влаштувалася медичним працівником у комунальний «Центр первинної медичної допомоги».
Другий приклад — Ігор Гулейков, суддя Верховного Суду. За минулий рік він задекларував понад 3,7 мільйона гривень доходу. Його ж дружина Ірина Гулейкова працює в Музеї книги і друкарства України. І саме її статус наукового працівника дозволив придбати двокімнатну квартиру в столичному ЖК Elyseum під пільгові 3%. Втім, уже через місяць після оформлення іпотеки дружина Гулейкова відкрила ФОП, основна діяльність якого — «надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна». За словами самого Гулейкова, його дружина здає в оренду квартиру, придбану по «єОселі».
Крім того, журналісти встановили, що Ірина Гулейкова оформила іпотеку влітку 2024 року, а уже в січні наступного року матір судді подарувала йому земельну ділянку під Києвом. На ній завершувалося будівництво приватного будинку. Право власності Ігор Гулейков оформив уже наступного місяця
У розслідуванні також згадується Сергій Тюлєнєв, який обіймає посаду директора харківського Інституту судових експертиз імені Бокаріуса з 2023 року. Торік він вирішив придбати через «єОселю» квартиру на 65 м² в київському ЖК Greenville Park. Попри те, що іншого житла у Тюлєнєва немає, цілою низкою квартир в Києві володіє його ексдружина. Це і трикімнатна на 120 м² у ЖК «Русанівська Гавань» і ще дві квартири в ЖК Park Avenue VIP, куплені в 2018 і 2019 роках. Нині останні можуть коштувати орієнтовно під півмільйона доларів.
Попри розлучення, директор харківського Інституту продовжує декларувати жінку вже як «особу, з якою спільно проживає, але не перебуває у шлюбі». І вказує, що саме вона позичила йому 2 мільйони гривень нібито для першого внеску при купівлі квартири по «єОселі».
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.