9 Листопада 2017
Новини

Українці сплачуватимуть штраф за протерміновані квитанції

Українці сплачуватимуть штраф за протерміновані квитанції

З 1 січня 2019 року вводиться пеня за кожний день прострочення після кінцевої дати оплати за послуги ЖКГ. Про це журналістам повідомила народний депутат України Альона Бабак, пише УНІАН.  

Бабак зазначила, що в законі про житлово-комунальні послуги, який сьогодні ухвалено Верховною Радою, передбачена пеня «з 1 січня 2019 року в розмірі 0,01 (однієї сотої) відсотка за кожен день прострочення після дати, коли вичерпаний термін оплати».

Депутат уточнила, що нововведення стосується ситуації, коли оплата за послуги ЖКХ внесена невчасно до 20 числа місяця чи до іншої дати. «Це означає, що 100 днів прострочки — це 1% від суми заборгованості, тобто в рік максимальна сума пені становить 3,65%», – додала Бабак.

За її словами, також було уточнено положення щодо введення пені. Бабак зазначила, що законом передбачено, у разі заборгованості держави по субсидіях і пільгах пеня не нараховується.

Також не нараховується пеня, якщо в людини є заборгованість з оплати праці, яка підтверджена документально.

«Всім людям, які не зможуть платити за житлово-комунальні послуги з об’єктивних причин, пеня не нараховуватиметься», – додала депутат.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада у другому читанні і в цілому ухвалила законопроект № 1581-д «Про житлово-комунальні послуги», який спрямований на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему