В Україні жінки, які долучилися до війська у 2014 році, протягом років можуть залишатися в тих самих званнях — на відміну від побратимів-чоловіків.
У нас досі немає жодної бойової генералки. Про це сказала радниця з гендерних питань ЗСУ Оксана Григор’єва на конференції hromadske.
Вона наголосила, що в українській армії триває робота над усуненням упереджень і стереотипів. За її словами, ті командири, які в цивільному житті працювали з жінками, «абсолютно нормально» сприймають їх і у військовому.
Але нині навіть ті командири, які були проти жінок у 2022 році, «бо вони кадрові військові, ось щось ця жінка там зробить?», почали «перетягувати» до себе жінок, дивлячись на їхню ефективність.
«Навіть ті командири, які мені у 2022 році говорили: “Ой, та у нас все нормально з гендерною рівністю, що ви зі своїми жінками” — зараз дивлюсь, а вже заступник в нього жінка. Правда, заступник з психологічної підтримки персоналу, ми ще не дійшли до того рівня, коли в нас заступники — бойові офіцерки, але ми до того йдемо», — розповіла Григор’єва.
Вона розповіла, що нині у лавах ЗСУ є жінки-взводні та жінки-ротні.
«У нас багато жінок були в армії саме на тилових посадах — фінансистки, юристки, логістика. Вони мали звання полковника і мають їх нині. Тобто, вони не генералки. Якщо я подивлюсь кар'єрне зростання хлопців, які прийшли в 14 році, і тих дівчат, які прийшли в 14 році, — хлопці вже сьогодні бойові генерали. А ті дівчата переважно залишились на тих самих посадах», — сказала вона.
Вона наголосила, що у ЗСУ досі немає жодної бойової генералки. З трьох жінок, які мають генеральські звання в Україні, одна — з Медичних сил ЗСУ, ще дві — зі Служби безпеки.
За словами Григор′євої, у цьому питанні є «величезний гендерний розрив». Нині для жінок проводять навчання, необхідні для кар′єрного росту, але трапляються випадки, коли командири викреслюють жінок зі списків. Григор′єва зазначає, що чоловіки «зі скрипом» віддають керівні позиції.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.