Санкції РНБО щодо експрезидента Петра Порошенка запровадили за поданням уряду.
Про це повідомили джерела hromadське.
Підставою для запровадження санкцій стали:


- кримінальна справа про державну зраду (дозвіл Центренерго купувати вугілля на тимчасово окупованому Донбасі);
- участь Порошенка у створенні Партії регіонів та робота в уряді Віктора Януковича, участь у підготовці Харківських угод;
- співпраця з росією через фабрику «Рошен» у Липецьку та «Севморзавод» в окупованому Криму.
Санкції проти Коломойського, Жеваго, Медведчука та Боголюбова запровадили на прохання Служби безпеки України.
Обмежувальні заходи проти Коломойського та Боголюбова введені через те, що у 2023 році заснована ними компанія Eclaris Group Limited через підставні фірми продавала нафту та газ дочірнім компаніям «Газпрому». Також їх звинувачують у виведенні 750 млн гривень ПриватБанку.
Санкції проти Жеваго введені через його тісні зв'язки з росією, співробітництво групи компаній Ferrexpo з росією, а також злочини у банківській сфері (вивід 500 млн гривень кредитних коштів з банку «Фінанси та кредит»)
Проти Медведчука ввели санкції через те, що він збирав інформацію про ЗСУ для росії, проводив антиукраїнську діяльність через власні медіаресурси, розповсюджував антиукраїнську пропаганду в рф, блокував запуск передових стільникових радіотехнологій в Україні.
Нагадаємо, указ про запровадження санкцій РНБО підписав президент Володимир Зеленський.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.