5 Листопада 2017
Новини

Дружба впливає на старіння мозку?

Дружба впливає на старіння мозку?

Група вчених з Північно-Західного університету в США встановила, що дружба і доброзичливі відносини з людьми дозволяють істотно знизити темпи старіння мозку.

Дослідники вивчили, як працює пам'ять у пенсіонерів, у яких багато друзів, і у менш товариських людей похилого віку.

В експерименті брала участь 31 людина у віці від 80 до 96 років з видатними когнітивними здібностями і 19 їхніх однолітків із середньостатистичними показниками мозкової діяльності. Вчені просили добровольців запам'ятати і назвати 15 показаних їм об'єктів, пишуть ЗМІ.

У результаті дослідження з'ясувалося, що учасники першої групи набагато краще впоралися з цим завданням. Після цього всі повинні були заповнити анкету. Зокрема, вони відповідали на питання про свої соціальні зв'язки, про ставлення до самих себе і навколишнього світу, про цілі в житті.

Вчені виявили закономірність: чим більше друзів було у тестованого і чим тепліше було їхне спілкування, тим краще доброволець справлявся із завданням. При цьому дослідники відзначили, що ясність розуму залежить від декількох факторів відразу: здоровий спосіб життя, харчування, сфера діяльності, рівень соціальної взаємодії з іншими людьми і ставлення до самого себе.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему