24 Жовтня 2024
Новини

У яких областях виявили найбільше прокурорів, які мають інвалідність

У яких областях виявили найбільше прокурорів, які мають інвалідність

У Черкаській та Хмельницькій областях виявили високий відсоток прокурорів, які мають статус людей з інвалідністю. 

Про це свідчать попередні дані службового розслідування Офісу генерального прокурора.

Наразі відомо, що на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають інвалідність — це 27,4% від загальної кількості прокурорів у регіоні. 59 з них отримали статус до повномасштабного вторгнення. 

Тим часом у Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор, або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення. 

У решті прокуратур та ОГП цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності, менша за 5% від загальної чисельності, ще в 11 прокуратурах — від 5% до 10%. 

В Офісі генпрокурора 22 прокурори мають такий статус (2,5% від загальної чисельності прокурорів).

«За кожним із цих фактів буде проведена ретельна перевірка та надана оцінка як у межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження», — обіцяють в ОГП. 

Там наголосили, що службове розслідування триває, а перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат.Також щодо цих фактів розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України. 

Нагадаємо, 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони України щодо ситуації з МСЕК і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності.

Зеленський оголосив, що РНБО визначила перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом.

А за кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки, згідно з яким, Верховна Рада має розглянути законопроєкт, який передбачатиме ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. 

Раніше Міністерство охорони здоров'я провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобов'язаним Хмельницького центру медико-соціальної експертизи. Там викрили керівницю МСЕК, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.

Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.

Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: черкаси, хмельницький, Волинь, війна з Росією, прокуратура, інвалідність
В тему