1 Червня 2024
Новини

Харківську друкарню «Фактор-Друк» відновить спонсор

Харківську друкарню «Фактор-Друк» відновить спонсор

Харківську друкарню «Фактор-Друк», у яку 23 травня влучила російська ракета, планують відновити протягом 4-5 місяців. Кошти на це виділить фонд американського філантропа Говарда Баффета.

Про це розповів керівник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«росіяни намагаються зламати нашу культурну ідентичність, як і сотні років тому, відрізати нам доступ до мови, літератури й, найголовніше, знищити державність. Їм це не вдасться», — сказав він.

Синєгубов додав, що після відбудови друкарні українські діти зможуть читати підручники українською мовою, а видавці — продовжити друкувати книги. 

Раніше президент Володимир Зеленський пообіцяв, що держава знайде гроші для того, щоб відновити потужності виробництва знищеної друкарні.

Нагадаємо, приблизно о 10:30 23 травня війська росії відкрили вогонь по Харкову, поціливши по Основ?янському та Холодногірському районах міста, а також по центру міста Люботин. Відомо про 31 постраждалого та 7 загиблих на Харківщині.

Зокрема, російська ракета влучила у харківську друкарню «Фактор-Друк». За своїми потужностями це підприємство могло забезпечити всю країну — друк усіх книжок, які досі видаються в Україні. Це своєрідний поліграфічний комбінат, який друкує все — і газети, і журнали, і книги.

Палітурний цех підприємства має площу 4 тисячі квадратних метрів, 1 тисяча — ущент вигоріла. Унаслідок атаки згоріло обладнання приблизно на 3-4 мільйони євро.

Власник групи поліграфічних компаній «Фактор» Сергій Політучий заявив, що після російського удару по друкарні «Фактор-Друк» у Харкові поліграфічна потужність України може скоротитися щонайменше на 40%.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: харків, війна з Росією, книги, гроші
В тему