23 Травня 2024
Новини

На Харківщині агент фсб формував «групи підтримки» для прориву російських ДРГ

На Харківщині агент фсб формував «групи підтримки» для прориву російських ДРГ

В’язня з виправної колонії на Харківщині, який невдовзі мав вийти на волю, завербували окупанти та наказали йому формувати «групу підтримки» для прориву російських диверсійно-розвідувальних груп до Харкова.

Про це повідомила Служба безпеки України.

Як вказує слідство, фігурант вербував інших засуджених, у яких також закінчувався термін покарання. Після виходу з тюрми вони мали роз’їхатись по Харкову та прикордонних селищах регіону і встановлювати геолокації українських блокпостів та укріпрайонів.

За даними контррозвідки СБУ, росія сподівалась отримати від своєї агентури точні координати ключових об’єктів життєзабезпечення з актуальним «звітом» про систему їхньої охорони. Розвіддані потрібні були окупантам для підготовки диверсійних рейдів у прифронтові райони області в «обхід» оборонних ліній українських військ.

Утім, українські правоохоронці викрили агента. За даними слідства, ув’язнений був завербований ФСБ, коли з 2012 року відбував термін на тимчасово окупованій частині території Луганщини. До початку повномасштабного вторгнення рф його перевели до виправної колонії на Харківщині як жителя підконтрольної території України.

Перед «етапуванням» він отримав інструкції від російської спецслужби щодо проведення розвідувально-підривної діяльності. Ще в тюрмі він мав сформувати власну агентурну групу, а після виходу на волю дистанційно зв’язатись зі своїм куратором із ФСБ для уточнення завдань і термінів їхнього виконання, пише СБУ.

Наразі слідчі повідомили в’язню про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: фсб, харків, війна з Росією, тюрма
В тему