30 Квітня 2024
Новини

Україна не повертатиме чоловіків з-за кордону

Україна не повертатиме чоловіків з-за кордону

Україна примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону не планує.

Про це розповіла віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв'ю Deutsche Welle, - пише hromadske.

За її словами, надання своїх даних територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки не означає автоматичну мобілізацію на фронт. 

«Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації — облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення», — пояснила віцепрем'єрка.

Стефанішина зауважила, що у травні Україну відвідає єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілви Йоганссон для обговорення з українською владою питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном, адже чинний механізм тимчасового захисту в ЄС чинний до березня 2025 року.

«Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень і давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти», — наголосила Стефанішина.

Нагадаємо, 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. У ньому передбачається обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.

Закон набуде чинності 18 травня, проте українські консульства вже перестали приймати документи у громадян призовного віку на отримання консульських послуг. 

Крім того, уряд заборонив пересилати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за кордон. Тепер призовники зможуть отримати їх тільки в Україні.

На тлі цього в Німеччині оголосили, що рішення призупинити консульські послуги для українських чоловіків призовного віку не вплине на їхній статус біженців.

Водночас у Литві підтримують повернення в Україну військовозобов’язаних чоловіків. Там вважають, що це питання мають обговорювати на рівні ЄС.

Міноборони Польщі також заявило, що може допомогти Україні повернути військовозобов’язаних додому. Водночас Міністерство внутрішніх справ пообіцяло продовжити тимчасовий захист для українських біженців, які не матимуть паспортів. Зрештою, польське МЗС назвало це питання «неоднозначним» і оголосило, що чекає ініціативи від України.

У США заявили, що Вашингтон не має жодного рішення чи офіційної позиції щодо спроби України повернути військовозобов’язаних. Однак уряд країни поважає право Києва визначати свою політику.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, чоловіки, війна з Росією
В тему

Останні матеріали