23 Квітня 2024
Новини

Розстріляв людей на «Південмаші»: нацгвардієць отримав довічне

Розстріляв людей на «Південмаші»: нацгвардієць отримав довічне

До довічного позбавлення волі засудили військового Національної гвардії України Артемія Рябчука, який у січні 2022 року влаштував стрілянину на заводі «Південмаш» у Дніпрі. 

На суді він визнав свою провину. Про це повідомляють Офіс генерального прокурора та Державне бюро розслідувань.

На суді встановили, що під час строкової служби Рябчук конфліктував з іншими військовослужбовцями. Кілька разів він був свідком сварок, про які доповідав керівництву, через що інші військові почали ставитися до нього негативно.

За словами правоохоронців, після однієї з суперечок він вирішив вбити тих, хто не поділяв його думок та поглядів. Під час слідства провели десятки експертиз, зокрема комплексну психолого-психіатричну експертизу, за результатами якої встановили, що солдат не мав розладів психіки та діяв цілковито свідомо.

На суді чоловік повністю визнав свою провину, розкаявся та попросив вибачення у рідних загиблих. Його визнали винним за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • незаконне поводження зі зброєю (ч. 1 ст. 263 КК України);
  • порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 406 КК України);
  • дезертирство (ч. 3 ст. 408 КК України);
  • викрадення військовослужбовцем зброї, бойових припасів, іншого військового майна, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 410 КК України);
  • порушення статутних правил вартової служби, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 418 КК України);
  • закінчений замах на умисне вбивство двох та більше осіб, особи у зв’язку з виконанням нею службового обов’язку, а також з метою приховати інший злочин або полегшити його вчинення (ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 8, 9 ч. 2 ст. 115 КК України);
  • умисне вбивство (п. п. 1, 8, 9 ч. 2 ст. 115 КК України).

Крім довічного позбавлення волі, засуджений має відшкодувати цивільні позови родичів загиблих. Також правоохоронці завершують розслідування щодо керівництва військової частини, у якій служив Рябчук.

Нагадаємо, в Дніпрі вночі 27 січня 2022 року нацгвардієць влаштував стрілянину на території Південного машинобудівного заводу. Внаслідок цього загинули четверо інших військових із караулу та цивільна жінка, працівниця заводу «Південмаш». Ще п’ятьох нацгвардійців було поранено.

Згодом Рябчука затримали, після втечі з місця злочину він сам здався правоохоронцям. Слідство розглядало кілька версій інциденту: позастатутні відносини, психологічні відхилення підозрюваного та доручення іноземних спецслужб з метою дискредитації системи правоохоронних органів в Україні, дестабілізації правопорядку в країні тощо.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: суд, дніпро, вбивство
В тему