3 Квітня 2024
Новини

На Рівненщині суд зобов’язав чоловіка за крадіжку в сестри прочитати «Кайдашеву сім’ю»

На Рівненщині суд зобов’язав чоловіка за крадіжку в сестри прочитати «Кайдашеву сім’ю»
На Рівненщині суд за крадіжку з будинку сестри зобов’язав місцевого жителя прочитати твір Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». 

Сам чоловік стверджував, що забрав у сестри своє майно. Про це йдеться у вироку Гощанського районного суду від 28 березня, на який першим звернуло увагу видання Zaxid.net.

За даними слідства, наприкінці травня 2023 року обвинувачений проник на територію будинку сестри, успадкованого нею від батьків, і вкрав різне приладдя на понад 6 тисяч гривень — ножівки, плоскогубці, металеві кусачки, саморізи, цвяхи та інше.

У суді чоловік пояснив, що дізнався про намір сестри продати батьківський будинок, а тому вирішив забрати речі, які, на його думку, належали йому — плужок і огортач. За його словами, він попереджав сестру про свій приїзд. 

Також чоловік поскаржився, що поки жив у будинку, то все там робив, зокрема вставив пластикові вікна. Сестра ж, як він стверджує, ніколи не допомагала ані йому, ані батькам.

Натомість жінка розповіла в суді, що напередодні крадіжки віддала братові воза, а також дозволила забрати деякі інші речі: плуг, виорювач, інструменти, зварювальний апарат та інше.

За її словами, майно, яке стало предметом злочину, як і будинок, вона частково отримала у спадщину за заповітом після смерті матері, а частково придбавала сама з чоловіком. Каже, що мати нічого не залишила брату, водночас він погрожував, що відбере хату або спалить її.

Як додала жінка, брат почав приїжджати до неї після того, як її чоловіка мобілізували до Збройних сил, зривав замки, викидав речі, писав повідомлення з погрозами та побажаннями смерті.

Зрештою, суддя Петро Тишкун визнав чоловіка винним за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України, тобто у крадіжці, вчиненій у великих розмірах чи в умовах воєнного стану, і призначив покарання — рік іспитового терміну. Йому також наказали прочитати декілька творів, серед яких — повість Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». На думку суду, це допоможе сформувати в обвинуваченого повагу до права власності та розуміння необхідності цивілізованого вирішення спорів про спадщину.

У суді зазначили, що чоловік визнав свою вину і розкаявся. Рішення ще можна оскаржити в апеляційному суді.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: рівне, суд, крадіжка
В тему