Підозрювані вдавали з себе волонтерів, щоб отримувати доступ до рахунків українців, які організовували збори для української армії. Про це повідомила Дніпропетровська обласна прокуратура.
Як встановило слідство, фігуранти знаходили у соцмережах інформацію про збори коштів на допомогу та лікування українських військових. Під час листування з організаторами зборів вони представлялися волонтерами міжнародних організацій та пропонували фінансову допомогу в іноземній валюті.
Під виглядом конвертування коштів зловмисники отримували доступ до онлайн-банкінгу організаторів та переказували гроші на власні рахунки.
![](https://t1.ua/prm_mat/kinezi.jpg)
![](https://t1.ua/prm_mat/kinezi_mob.jpg)
За словами правоохоронців, загалом псевдоволонтери ошукали майже 100 жителів різних регіонів України на загальну суму 1,3 мільйона гривень.
Під час обшуків осель чоловіків правоохоронці вилучили мобільні телефони, 300 сім-карток, комп’ютери, ноутбуки, електронні накопичувачі інформації, банківські картки, чорнові записи та грошові кошти у різній валюті на загальну суму майже 800 тисяч гривень.
Обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників групи скерували до суду за фактами крадіжки, шахрайства та несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 362 Кримінального кодексу України).
Наразі псевдоволонтери перебувають під вартою. Їм може загрожувати від 7 до 15 років позбавлення волі.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.