СБУ затримала депутатку Херсонської облради, яка допомагала Сальдо відкривати військові шпиталі рф у захоплених лікарнях.
Фігуранткою виявилась чинна депутатка місцевої облради. Після захоплення обласного центру вона підтримала російських загарбників та запропонувала їм свою допомогу у війні проти України, - інформують в СБУ.
За особистої протекції гауляйтера Сальдо колаборантку призначили очільницею так званого «управління охорони здоров’я» у складі місцевої окупаційної адміністрації рф. На цій «посаді» вона організовувала переобладнання захоплених лікарень під військові шпиталі для поранених рашистів.
![](https://t1.ua/prm_mat/kinezi.jpg)
![](https://t1.ua/prm_mat/kinezi_mob.jpg)
Крім цього, зловмисниця займалась постачанням медпрепаратів для російських військ та окупаційних органів країни-агресора. Щоб конспіруватися, колаборантка обрала собі псевдонім, який використовувала під час «оформлення» до псевдоустанови та у подальшій підривній діяльності на користь рф.
Після звільнення Херсона фігурантка зашилась у місті, сподіваючись уникнути правосуддя, позиціонуючи себе «поза політикою». Через певний час зловмисниця планувала втекти до тимчасово окупованого Криму під вигаданим ім’ям. Але СБУ своєчасно викрила колаборантку і затримала її.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території).
Наразі депутатка перебуває під вартою. Їй загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.