13 Березня 2024
Новини

На Херсонщині депутатка змінила ім'я, щоб працювати з окупантами

На Херсонщині депутатка змінила ім'я, щоб працювати з окупантами

СБУ затримала депутатку Херсонської облради, яка допомагала Сальдо відкривати військові шпиталі рф у захоплених лікарнях.

Фігуранткою виявилась чинна депутатка місцевої облради. Після захоплення обласного центру вона підтримала російських загарбників та запропонувала їм свою допомогу у війні проти України, - інформують в СБУ.

За особистої протекції гауляйтера Сальдо колаборантку призначили очільницею так званого «управління охорони здоров’я» у складі місцевої окупаційної адміністрації рф. На цій «посаді» вона організовувала переобладнання захоплених лікарень під військові шпиталі для поранених рашистів.

Крім цього, зловмисниця займалась постачанням медпрепаратів для російських військ та окупаційних органів країни-агресора. Щоб конспіруватися, колаборантка обрала собі псевдонім, який використовувала під час «оформлення» до псевдоустанови та у подальшій підривній діяльності на користь рф.

Після звільнення Херсона фігурантка зашилась у місті, сподіваючись уникнути правосуддя, позиціонуючи себе «поза політикою». Через певний час зловмисниця планувала втекти до тимчасово окупованого Криму під вигаданим ім’ям. Але СБУ своєчасно викрила колаборантку і затримала її. 

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території).

Наразі депутатка перебуває під вартою. Їй загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: сбу, херсон, депутати, війна з Росією
В тему