0 0000
Новини

У Франції з'явиться ще один пам'ятник Анні Київській

У Франції з'явиться ще один пам'ятник Анні Київській

Анні Київській, доньці князя Ярослава Мудрого та королеві Франції встановлять пам'ятник у Тулузі, пише dt.ua. 

Він з’явиться на початку весни 2018 року на набережній річки Гаронни в історичній частині Тулузи, повідомив мер Києва Віталій Кличко, який перебуває з робочим візитом на запрошення мера міста-побратима Києва – Тулузи.

"Сьогодні ми передали меру Тулузи пам'ятник Анні Київській – доньці Ярослава Мудрого, яка була королевою Франції. Цей пам'ятник є авторською реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016-го в сквері Анни Київської на Львівській площі в столиці. Створив його київський скульптор Костянтин Скритуцький", -  зазначив Кличко.

Куратор проекту Федір Баландін розповів, що бронзова скульптура втілює десятирічну Анну Київську. "Скульптура, можна сказати, символізує те, що кожна маленька українка в майбутньому може стати королевою", – сказав він під час церемонії передачі пам'ятника.

Довідково:

У 1051 році Анна Ярославна, яку в світі називають Анна Київська, дочка князя Ярослава Мудрого та Шведської принцеси Інгегерди, племінниця святих Бориса і Гліба, братів Ярослава Мудрого, вийшла заміж за Генріха I – короля Франції в Реймсі і стала королевою Франції.

Все про: Світ
В тему