21 Лютого 2024
Новини

У фермерських протестах на кордоні можуть брати участь агенти рф - МЗС Польщі

У фермерських протестах на кордоні можуть брати участь агенти рф - МЗС Польщі
Протестний рух фермерів на кордоні з Україною, як заявив речник міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський, намагаються захопити російські агенти.

Про це речник польського МЗС сказав у коментарі RMF24. Ця заява прозвучала на тлі інциденту з плакатом протестувальників, у якому путіна закликали «розібратися з Україною та Брюсселем».

За його словами, «антиукраїнські тиради з вихвалянням путіна» могли організувати проросійські агенти чи «корисні ідіоти». 

Такі гасла, каже Вронський, шкодять Польщі та репутації польського народу, а також самому протесту і фермерам, які «часто висувають обґрунтовані вимоги».

«Ці дії не допомагають фермерам, не слугують вирішенню суперечки з Україною. Єдина людина, яка виграє від цього, — російський диктатор володимир путін», — сказав він.

Тож речник польського відомства закликав організаторів страйків дистанціюватися від людей, які поширюють проросійські наративи. 

Нагадаємо, близько обіду 20 лютого понад 100 тракторів перекрили дорогу поблизу села Ґожичкі, що неподалік кордону з Чехією. Фермери, як і раніше, вимагали перекрити польсько-український кордон і припинити експорт сільськогосподарської продукції з України, яка, на їхню думку, не відповідає стандартам Європейського Союзу.

Та, окрім уже звичних плакатів і вимог, був ще один — із закликом до путіна, щоб той «розібрався» із владою України та Європейського Союзу. На тракторі з цим плакатом майорів радянський прапор із серпом і молотом.

Згодом через демонстрацію цього плаката польська поліція відкрила кримінальну справу за статтею про пропаганду фашистського чи інших тоталітарних режимів, розпалювання ненависті на національному, етнічному, расовому чи релігійному ґрунті тощо. Санкція передбачає штраф, обмеження свободи або ув'язнення до 2 років.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: польща, акція протесту, Україна, митниця
В тему