6 Лютого 2024
Новини

Стеження за редакцією Bihus.info: що сказав очільник СБУ

Стеження за редакцією Bihus.info: що сказав очільник СБУ
Очільник Служби безпеки України назвав неприпустим стеження за журналістами проєкту Bihus.info з боку його підлеглих.

Про це йдеться у заяві Малюка, яку опублікувала СБУ.

«Викликають справжнє обурення дії окремих співробітників ДЗНД. На жаль, проведення заходів із протидії організованій наркозлочинності призвело не лише до отримання інформації про причетність однієї з операторок редакції до поширення наркотичних речовин, а також відбулося публічне поширення відеоматеріалів», — заявив Малюк.

Він додав, що такі дії є неприпустимими і вже спричинили низку кадрових рішень. Нагадаємо, 31 січня президент Володимир Зеленський звільнив начальника ДЗНД Романа Семенченка.

Малюк заявив, що вчинки окремих співробітників «не можуть перекреслювати всі ті позитивні результати, які має СБУ під час війни, і кидати тінь на кожного представника служби».

Нагадаємо, в січні мережею поширилося відео, на якому оператори (не журналісти) Bihus.Info під час новорічного корпоративу вживали наркотики. Поширив відео невідомий ресурс «Народна правда» з вигаданими співробітниками редакції, чиї фото згенерував штучний інтелект.

Засновник проєкту Bihus.Info Денис Бігус запевнив, що проведе жорсткі кадрові зміни. Водночас заявив, що за членами команди Bihus.Info стежили близько року.

Вже ввечері 5 лютого журналісти Bihus.Info випустили власне розслідування інциденту і заявили, що за ними незаконно стежили працівники Департаменту захисту національної державності (ДЗНД) Служби безпеки України. При чому, навіть після початку журналістського розслідування.

Перед публікацією Bihus.Info президент Володимир Зеленський звільнив начальника ДЗНД Романа Семенченка. Сама СБУ пояснила це «оптимізацією», хоча й згадала, що зміцнення національної державності передбачає і безперешкодну роботу ЗМІ.

Після виходу журналістського розслідування у СБУ пояснили: мовляв, отримали оперативну інформацію, що серед клієнтів наркодилерів, через яких наркотичні речовини постачалися іншим громадянам, була операторка Bihus.Info.

Учасники Медіаруху, журналісти й медіа засудили кампанію тиску на незалежних журналістів та закликали Зеленського взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників. Президент наголосив, що будь-який тиск на журналістів є неприпустимим.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: сбу, наркотики, журналісти
В тему