11 Січня 2024
Новини

Чому ВРУ не стала звільняти Безуглу

Чому ВРУ не стала звільняти Безуглу

З посади заступниці голови комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Мар'яну Безуглу звільнять лише після відповідного рішення погоджувальної ради депутатських фракцій і груп.

Про це голова Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Порядок денний кожного пленарного засідання формує погоджувальна рада. Колективно. Представниками кожної фракції. Голова Верховної Ради України не бере участі в цих голосуваннях. Сьогодні на засіданні погоджувальної ради жодна з фракцій не поставила питання про внесення до порядку денного постанови. Тому, коли на погоджувальній раді буде ухвалено рішення внести це або будь-яке інше питання до порядку денного, його буде винесено на розгляд. Тільки так", - сказав Стефанчук.

Водночас спікер наголосив, що, незважаючи "на своє ставлення до пані Мар'яни", яка системно критикує і його в соцмережах, він зобов'язується діяти винятково на підставі, в межах і способами, визначеними регламентом Верховної Ради, а "криками, блокуванням трибуни або політичними гаслами це питання вирішене не може бути". Також Стефанчук очікує висловлення позиції від фракції "Слуга народу" щодо цього питання, оскільки Безугла є представницею цієї політсили в українському парламенті.

"Крім того, комітети Верховної Ради України формуються за квотним принципом. Оскільки Мар'яна Безугла - народна депутатка від фракції "Слуга народу", я очікую саме від фракції "Слуга народу" чіткої позиції щодо цього проєкту постанови", - зазначив голова Верховної Ради.

Крім того, на думку спікера, 10 січня погоджувальна рада "правильно розставила пріоритети та сконцентрувалася під час формування порядку денного на питанні підтримки військових і виконанні наших зобов'язань перед Європейським Союзом".

До слова, 10 січня вдень на засіданні Верховної Ради народні депутати не змогли внести до порядку денного питання звільнення Мар’яни Безуглої з посади заступника голови комітету з питань національної безпеки та оборони.

Розгляду цього питання вимагали шість депутатів, але керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія виступив проти. Після цього кілька нардепів прийшли в президію ВР та заблокували парламентську трибуну. В підсумку спікер Ради Руслан Стефанчук закрив засідання.

Нагадаємо, 5 січня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував відсторонити нардепку Мар’яну Безуглу від посади заступника голови комітету.

Безугла протягом року робила кілька гучних заяв щодо військових і ведення бойових дій. Зокрема, заявляла, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не надав плану на наступний рік, тому військове керівництво України має піти.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: вру, депутати, слуга народу
В тему