6 Грудня 2023
Новини

Через блокаду «Ягодина» державний бюджет України несе мільярдні збитки

Через блокаду «Ягодина» державний бюджет України несе мільярдні збитки
Волинська митниця підбила підсумки виконання бюджетних завдань у листопаді 2023 року.
Наприкінці жовтня аналітики з митних платежів прогнозували на Волині зібрати у державну казну понад 3,2 млрд гривень, - інформують на сторінці митниці.
Їхні розрахунки базувалися на високій інтенсивності імпортно-експортних операцій, які перед Новим Роком проводять акредитовані підприємства, а ще - на потужностях найбільшого на українсько-польському кордоні вантажного переходу "Ягодин".
Однак, через блокування шляхів до Дорогуська, яке окремі польські перевізники розпочали 6 листопада 2023 року, із зони діяльності Волинської митниці було перераховано до держбюджету всього лиш 2,0 млрд грн. Порівняно із жовтнем обсяги оподаткованого імпорту за вагою та вартістю по митниці загалом зменшилися на 32-37 відсотків. Пряма листопадова втрата через примусову зупинку товаропотоку становить орієнтовно 1,2 млрд гривень.
Зазначають, що ця сума враховує тільки волинські упущені можливості з оподаткування. Найкоротшим до Європи шляхом через "Ягодин", як відомо, користувалися усі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, незалежно від митниці їхньої акредитації.
"Розуміємо, що втрати від цього безглуздого місячного "стояння" матимуть мультиплікаційний та довгостроковий ефект, тож висловлюємо свої співчуття підприємствам та перевізникам по обидва боки кордону. А ще - очікуєм на усунення штучних бар'єрів у міжнародній торгівлі якомога скоріше", - йдеться у повідомленні.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: бюджет, Україна, митниця, Волинь
В тему