1 Грудня 2023
Новини

Яким буде бюджет-2024 на Волині

Яким буде бюджет-2024 на Волині

На Волині обласний бюджет на 2024 рік буде меншим на 150 млн грн, ніж у 2023 році. Орієнтовно він становитиме 1,4 млрд грн.

Про це поінформував директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк під час засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» за участі представників громадськості, пише у телеграмі начальник ОВА Юрій Погуляйко.

Загальна тенденція у кожній галузі при формуванні бюджету - передбачають лише захищені статті, тобто заробітну плату та комунальні послуги. Інших видатків просто немає з чого фінансувати.

Наразі ситуація така, адже у зв’язку зі змінами до бюджетного кодексу, зарахування ПДФО з 1 жовтня 2023 року відбувається до державного бюджету. У 2023 році ПДФО становило близько 500 млн грн. У 2024 році цієї доходної бази у нас вже не буде. Водночас необхідно забезпечити ріст мінімальної заробітної плати на 16 %.

Тож у показниках, які доводять до головних розпорядників коштів, взагалі не передбачено ніяких капітальних видатків чи коштів на ремонти. У проєкті передбачають лише обов’язкові виплати.

Нагадаємо, депутати Луцької міськради 29 листопада проголосували за рішення виділити наступного року на потреби Сил оборони не менше 500 мільйонів гривень.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, бюджет
В тему