24 Листопада 2023
Новини

У Дніпрі викладачка просила студентку говорити російською: як МОЗ відреагував на мовний конфлікт

У Дніпрі викладачка просила студентку говорити російською: як МОЗ відреагував на мовний конфлікт
 У Дніпровському державному медичному університеті виник конфлікт між студенткою та викладачкою через російську мову.

Міністерство охорони здоров'я наголосило, що саме виші є відповідальними за те, щоб їхні працівники володіли державною мовою та говорили нею на роботі, - йдеться у відповіді МОЗ на запит hromadske.

У міністерстві зазначили, що, згідно із Законом «Про вищу освіту», виші в Україні мають право на автономію. Заклад самостійно призначає та звільняє з посади викладачів і працівників освіти.

«Тож саме заклад вищої освіти несе відповідальність за те, щоб працівники володіли державною мовою, застосовували її під час виконання службових обов’язків та не порушували законодавства України», — зазначили у МОЗ.

Міністерство повідомило, що наразі триває службове розслідування у зв’язку зі скаргою студентки Дніпровського державного медичного університету. Для цього створили комісію.

У МОЗ також додали, що кожен має право звернутися до Уповноваженого із захисту державної мови зі скаргою про порушення закону про мову.

Раніше Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у коментарі «Суспільному» зазначив, що університет попросили надати всю необхідну інформацію. Після цього мовний омбудсмен ухвалюватиме рішення щодо того, як діяли сторони конфлікту і чи були факти порушення, і вживатиме заходів. Це може бути попередження або штрафні санкції.

Нагадаємо, студентка Магдалина розповіла, що під час одного з практичних занять викладачка Людмила Новоженіна попросила перейти її на російську мову. Однак дівчина відмовилася.

Студентка опублікувала допис у соцмережі зі скаргою на викладачку. Вона розповіла, що після цього в чатах університету її почали критикувати.

Сама викладачка зазначила, що всі лекції проводить українською, а студентку просила перейти на російську, бо помітила хвилювання пацієнта через нерозуміння української.

Декан медичного факультету Володимир Жилюк сказав, що виш збирає письмові пояснення, аби розібратись у ситуації. Але під час службового розслідування викладачку не відсторонятимуть від навчального процесу.

Через кілька днів після мовного конфлікту у виші повідомили, що викладачка Людмила Новоженіна потрапила до реанімації.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: дніпро, війна з Росією, російська мова, українська мова, скандал
В тему