2 Листопада 2023
Новини

Гепатит А на Волині: виявили 13 випадків

Гепатит А на Волині: виявили 13 випадків

Цьогоріч на Волині медики зафіксували 13 випадків вірусного гепатиту А, серед яких - двоє дітей.

Торік в області реєстрували 32 випадки хвороби, - інформує Суспільне.

Як розповіли в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, за останні два місяці на Волині не було нових випадків інфікування гепатитом А.

Через оголошення надзвичайної ситуації на Вінниччині, де на гепатит А захворіли 144 людини, у Волинському центрі контролю та профілактики хвороб розповіли про симптоми хвороби і методи запобігання.

Гепатит А — вірусне захворювання печінки, котре часто називають хворобою брудних рук. Вірус передається від людини до людини, збудник потрапляє в організм через заражену їжу, воду та при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

У домашніх умовах, кажуть волинські епідеміологи, хвороба найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для родини, а також через предмети побуту. Найчастіше гепатит А супроводжують такі симптоми:

  • виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту, діарея та блювота;
  • неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї;
  • потемніння сечі (до кольору пива);
  • жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей.

Перше правило — частіше мити руки з милом, говорить лікарка-епідеміологиня відділу епідемічного нагляду Валентина Новачевська. Також очищення потребують овочі та фрукти, іграшки та предмети побуту.

"Також важливим фактором є питна вода: ліпше вживати бутильовану, або кип'ятити воду не менше 10 хвилин, за цей час руйнується вірус гепатиту", — додала Валентина Новачевська.

Найефективнішим методом профілактики залишається вакцинація.

Щепитися проти гепатиту А можна в будь-якому віці, кажуть епідеміологи. Якщо був контакт із хворим — вакцинуватися необхідно у перші два тижні після цього.

Перший випадок гепатиту А у Вінницькій громаді зафіксували 16 жовтня. Попередньо розглядають чотири різні джерела інфекції, які могли призвести до спалаху вірусного гепатиту на Вінниччині. Це вода з акваматів, овочі, м’ясо та молочна продукція на ринках або ж стихійних точках продажу продуктів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, хвороби
В тему