25 Жовтня 2023
Новини

Вперше в Україні: в Ковелі зробили унікальну пересадку серця

Вперше в Україні: в Ковелі зробили унікальну пересадку серця

У Ковельському МТМО провели унікальну трансплантацію серця після перебування реципієнта понад місяць на VA-ЕКМО.

Таку операцію зробили вперше в Україні, - йдеться на сторінках медзакладу.

59-річний чоловік дочекався пересадки серця, перебуваючи на системі штучного кровообігу, що є унікальним для хворих з дилятаційною кардіоміопатією.

"З важким діагнозом пацієнт потрапив до Ковельського МТМО ще у серпні цього року і з того часу не полишав стін лікарні.
Операція пройшла успішно, це чергова перемога наших лікарів-професіоналів", - йдеться у дописі на сторінці медзакладу.

Щаслива історія однієї родини є наслідком фатальної для іншої. Донором стала 44-річна жінка, яка померла через масивний крововилив у мозку. Три роки тому, рятуючись від війни, вона переїхала на Волинь з Попасної (Луганської обл.). Згоду на посмертне донорство дав 23-річний син померлої, який вже чотири роки захищає Україну на передовій і знає ціну життя. Втрата рідної домівки, а тепер і найближчої людини – це важке випробування. Низький уклін воїну, який на фронті рятує життя тисячам українців, і своїм рішенням дав шанс на життя ще кільком людям.

Волинські медики виконали мультиорганний забір донорських органів у співпраці з колегами з Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова. Дві вилучені нирки (за розподілом системи ЄДІСТ) забрали до Києва, де їх трансплантують двом пацієнтам.

Велика команда фахівців всю ніч працювали в операційних. Це: Володимир Танський, Іван Петрук, Анатолій Бондарчук, Тарас Окунь, Юрій Лукашук, Олег Кубай, Ольга Танська, Андрій Мельник, Мирослава Цьопух, Андрій Літковець.

"Ця унікальна операція – важливий крок до подальшого розвитку трансплантології в Україні", - зазначили у Ковельському МТМО.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, ковель, Лікарі, медицина
В тему