12 Серпня 2023
Новини

«Хтось брав готівкою, хтось – криптою»: Зеленський про результат перевірок ТЦК і військкомів

«Хтось брав готівкою, хтось – криптою»: Зеленський про результат перевірок ТЦК і військкомів

Президент Володимир Зеленський 11 серпня розповів про результати перевірок ТЦК. Зокрема, після цього 33 посадовцям військкоматів оголосили підозри.

Глава держави провів спеціальне засідання РНБО, на якому розглядали одне ключове питання – результати перевірки ТЦК. Він заслухав низку доповідей – ДБР, СБУ, МВС, Генерального прокурора, НАЗК, НАБУ.

Президент розповів, що загалом є вже 112 кримінальних проваджень щодо посадовців військкоматів.

33 підозри. Обласні "воєнкоми", міські, районні. Працівники ВЛК. Інші посадові особи. Зловживання в різних областях: Донецька, Полтавська, Вінницька, Одеська, Київська, Львівська. Хтось брав готівкою, хтось криптовалютою – хіба що в цьому різниця. Цинізм усюди однаковий,

– наголосив Зеленський.

За його словами, військкоми були причетні до:

  • незаконного збагачення,
  • легалізації незаконно отриманих коштів,
  • неправомірної вигоди,
  • незаконного переправлення військовозобов'язаних через кордон.

"Наші рішення наступні. Звільняємо всіх обласних "воєнкомів". Керувати цією системою мають люди, які точно знають, що таке війна й чому цинізм та хабарництво в час війни – це державна зрада", – заявив український лідер.

Він додав, що натомість цю систему можна довірити воїнам, які:

  • пройшли фронт;
  • не можуть бути в окопах, бо втратили здоров'я чи кінцівки, але зберегли свою гідність та не мають цинізму.

"Реалізувати це рішення повинен Головком Залужний. Перед призначеннями нових керівників ТЦК буде перевірка Служби безпеки України. Кожен "воєнком", щодо якого є кримінальне провадження, нестиме відповідальність. Цілком справедливу. Повну", – підкреслив український лідер.

Звільнені військкоми й інші посадовці, які мають погони й щодо яких не виявили даних про злочини чи порушення, якщо хочуть зберегти погони та довести свою гідність, вирушать на фронт.

Але підкреслю: армія не є й ніколи не буде заміною кримінальному покаранню. Посадовці, які переплутали погони й вигоду, точно – під суд. Питання ВЛК. Зараз ця система працює негідно. Так, як там ставляться до воїнів, так, як ставляться до своїх завдань… Просто аморально,

– зазначив президент.

Він підсумував, що за два тижні відбудеться засідання РНБО щодо цього питання. Зараз тривають перевірка та підготовка пропозицій. Рішення також будуть.

Перевірка ТЦК: що відомо

Нещодавно одеського військкома Євгена Борисова затримали у Києві. Йому інкримінують незаконне збагачення, нез'явлення на службу та ухилення від військової служби. Слідство встановило, що родина Борисова має статки в Іспанії, хоча офіційні доходи її членам цього не дозволяли.

Новим начальником Одеського обласного ТЦК та СП призначили Олександра Охріменка. Він був комбригом 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. За словами головкома ЗСУ Валерія Залужного, ця людина неодноразово демонструвала відданість військовій справі та Україні.

23 червня Зеленський провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача, після якого наказав перевірити всіх військкомів на доброчесність.

В Україні почалася комплексна перевірка військкоматів. Національне агентство з питань запобігання корупції аналізувало, як живуть очільники інших територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Зеленський очікував на результати інспекції до кінця липня.

Вже 3 серпня у вечірньому зверненні глава держави повідомив про перші результати перевірки ТЦК. Він заявив, що, на жаль, було виявлено багато зловживань.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, війна з Росією, військкомат, володимир зеленський
В тему

Останні матеріали