Зґвалтування школярки неповнолітніми на Закарпатті: справу повернули на повторний розгляд
![Зґвалтування школярки неповнолітніми на Закарпатті: справу повернули на повторний розгляд](https://t1.ua/photos/articles/2023/08/78543_1_1097.jpg)
Про це повідомляють юридична компанія «Міллер» та Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», які представляють інтереси потерпілої дівчини.
Слухання відбувались протягом останніх двох тижнів. Апеляційний суд лише частково задовольнив скарги адвокатів. Представники постраждалої просили повністю задовольнити цивільний позов і посадити винних за ґрати. Однак суд вирішив призначити новий розгляд у суді першої інстанції, тобто справу повертають до районного суду для її розгляду з самого початку.
Наразі проголошений короткий текст рішення. Повний текст з обґрунтуванням суд виголосить 16 серпня, тоді можна буде детально проаналізувати, на яких саме підставах справу повернули.
![](https://t1.ua/prm_mat/kinezi.jpg)
![](https://t1.ua/prm_mat/kinezi_mob.jpg)
«Чи це рішення на користь потерпілої? Ми розуміємо, що розгляд справи затягнеться ще на якийсь період, потерпіла не отримає в найкоротший строк справедливого відшкодування, є ризик повторного її допиту в суді першої інстанції», — каже адвокатка «ЮрФем» Марта Змисла.
Адвокати запевнили, що зі свого боку будуть робити все можливе, аби уникнути потворного допиту дівчини в суді, аби сам судовий розгляд пройшов з мінімальною участю потерпілої, а ухвалене рішення відповідало її інтересам.
Нагадаємо, 16 березня Воловецький районний суд Закарпатської області встановив, що троє підлітків вчинили групове сексуальне насильство щодо неповнолітньої дівчини. Процес вони знімали на телефон, а відео поширили серед учнів школи.
Сам злочин стався ще в серпні 2021 року. Постраждала пояснила, що була з хлопцями у дружніх стосунках і до підвалу, куди її покликали, прийшла добровільно. Про подію нікому не розповідала, відчуваючи страх і сором.
Суд визнав хлопців — двох 15-річних братів-близнюків та їхнього 14-річного друга — винними за ч. 3. ст. 153 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 5 років ув’язнення. Однак через пом’якшувальні обставини суд звільнив підлітків від відбування покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку на два роки.
Також суд зобов’язав хлопців виплатити по 60 тисяч гривень та покрити процесуальні витрати в понад 25 тисяч для кожного.
Після такого вироку справа набула розголосу, і омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що взяв її під особистий контроль. Він вбачає у вироку порушення права дитини на захист і справедливе судочинство.
Вища рада правосуддя заявила, що перевірить скарги на суддю Оксану Софілканич, яка розглядала справу й призначила умовний термін трьом підліткам. Також будуть перевірені повідомлення судді про «втручання в її діяльність».
Закарпатська прокуратура подала апеляційну скаргу з вимогою скасувати вирок та ухвалити новий. Місцевий журналіст Віталій Глагола повідомив, що адвокат Масі Найєм готовий зібрати групу адвокатів для захисту дівчини й підготовки апеляції, а телеведуча Маша Єфросініна знайшла для дівчини «одного з найкращих психологів України».
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.