16 Травня 2023
Новини

Деталі справи щодо голови Верховного суду

Деталі справи щодо голови Верховного суду

До справи про хабар для голови Верховного Суду Всеволода Князєва та інших суддів ВС, як інформують у Національному антикорупційному бюро, причетний співвласник фінансово-промислової групи "Фінанси і кредит" Костянтин Жеваго.

Про це повідомив директор НАБУ Семен Кривонос на спільному з САП брифінгу щодо викритої схеми отримання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду, - пише УП.

Директор НАБУ Семен Кривонос на брифінгу розповів, що бюро отримало інформацію про "діяльність злочинного угруповання із залученням посередників, суддів із залученням керівництва суддівської гілки влади". НАБУ вирішило здійснити "оперативне проникнення" і діяти за допомогою "детектива під прикриттям".

"Внаслідок проведеного комплексу заходів ми зафіксували низку контактів власника групи "Фінанси та кредит" з одним із власників адвокатського об’єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності… Вони домовилися про передачу неправомірної вигоди на користь високопосадовців суду за ухвалення потрібного для цього підприємця рішення. 

За кілька днів після встановлення контакту, 15 березня, мало відбутися засідання по даній справі, яке було предметом обговорення. Внаслідок попередньої домовленості це засідання було перенесено, щоб можна було відтягнути час для акумулювання певних коштів і досягнення домовленостей…

Уже 19 квітня Верховний Суд ухвалив рішення – і вже після цього фактично на початку травня адвокат, учасник цього злочинного угруповання, отримав від керівництво Верховного Суду вказівку щодо розподілу цієї неправомірної вигоди серед учасників злочинного угруповання – суддів.

3-го травня отримали першу частину цієї неправомірної вигоди у сумі – назвемо це перший транш, а 15-го травня, вчора, передали другу частину, яка зафіксували – на гарячому було зафіксоване керівництво Верховного Суду", - сказав Кривоніс.

Директор НАБУ повідомив, що під час проведення невідкладних слідчих дій, обшуків за місцем проживання фігурантів, на робочих місцях вилучили значну суму коштів, здобули докази, які додатково підтверджують діяльність цієї злочинної організації. 

Кривонос також додав, що є інформація, що "члени цього злочинного угруповання намагалися здійснити вплив на дуже важливий процес обрання членів ВККС (Вищої кваліфікаційної комісії суддів – ред.)". 

Нагадаємо, 15 травня детективи НАБУ затримали голову українського Верховного Суду Всеволода Князєва нібито при отриманні хабаря у майже 3 млн доларів і провели обшуки в інших суддів ВС. ZN.UA із посиланням на джерела в НАБУ повідомило, що Князєв отримував гроші від людей, які діяли в інтересах олігарха Костянтина Жеваго.

Пресслужба Костянтина Жеваго стверджує, що він не має жодного відношення до дачі хабара голові чи суддями Верховного Суду.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: суд, хабар, Україна, набу
В тему