17 Квітня 2023
Новини

На Волині археологи знайшли позолочений хрест-енколпіон

На Волині археологи знайшли позолочений хрест-енколпіон

У Володимирі археологи, під час розкопок, які тривають в урочищі "Апостольщина", знайшли позолочений хрест-енколпіон, в якому, ймовірно, зберігалися мощі.

Про це Суспільному розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

Зі слів Віктора Баюка, нині важко встановити, з яких часів саме ця знахідка. Це точно доба середньовіччя, чи давньоруська доба, чи польсько-литовська, встановлюватимуть при більш детальному дослідженні хреста.

"Нині ж достеменно можна сказати, що знахідка належала заможній людині та була персональним натільним хрестиком", – говорить Віктор Баюк. Нині хрест-енколпіон передали на реставрацію.

Перша черга розкопу на площі 530 метрів квадратних в урочищі "Апостольщина" розпочалися наприкінці березня та триватиме до 1 травня. В експедиції працює 12 науковців та студенти історичного факультету Волинського національного університету.

Нагадаємо, 13 квітня під час розкопок у Володимирі на Волині археологи відшукали елемент давньоруської кераміки з тавром тризуба.

А 6 квітня під час дослідження перед будівництвом укриття та нового корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського у Володимирі археологи відшукали митну пломбу XI-XII століть.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, історія, володимир-волинський
В тему