14 Лютого 2023
Новини

З рахунків маріупольців вкрали майже 100 млн грн: шахраїв викрили

З рахунків маріупольців вкрали майже 100 млн грн: шахраїв викрили

В Україні припинили масштабну шахрайську схему, яка дозволяла «грабувати» українські банки.

Ділки працювали в інтересах рф і намагалися вивести на користь агресора майже 100 млн грн. До організації оборудки причетне злочинне угруповання з тимчасово окупованого Донецька, яке діяло за координації російських спецслужб, а його керівник входить до близького оточення терориста пушиліна, - інформують в СБУ.

Зловмисники телефоном звертались до українських банків нібито від імені власників рахунків і отримували доступ до онлайн банкінгу.

Для проходження «ідентифікації» використовували клієнтські бази захоплених філій у Маріуполі та спецобладнання для зміни маршрутизації дзвінків.

Це були персональні дані майже 4 тис. місцевих жителів, у тому числі тих, які загинули або були примусово вивезені до рф і мали заощадження у фінустановах на підконтрольній Україні території.

Щоб приховати сліди злочину учасники схеми «конвертували» викрадені гроші у криптовалюту.

Для масового «обдзвону» українських банків організатори схеми використовували кол-центр у Донецьку, співробітники якого через мережу Інтернет та спецобладнання на території України зв’язувались з відповідними установами нібито від імені справжніх власників рахунків.

До обслуговування спецобладнання залучалися десятки мешканців з різних регіонів України, які «в темну» виконували вказівки своїх керівників.

У результаті слідчо-оперативних дій СБУ виявили і заблокували банківські рахунки та криптогаманці учасників злочинного угруповання.

Під час обшуків у 8 областях нашої держави вилучили комп’ютерне обладнання, яке забезпечувало проведення оборудок.

Також наклали арешт на кошти, здобуті злочинним шляхом, на загальну суму майже 65 млн грн.

Крім цього, встановили, що за такою ж схемою зловмисники обкрадали російських громадян, «виводячи» їхні гроші на криптогаманці керівництва терористичної організації «днр» та кураторів з фсб.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: сбу, маріуполь, війна з Росією, шахрайство, банки
В тему