6 Лютого 2023
Новини

Радянським шпигуном у Швейцарії був патріарх кирило

Радянським шпигуном у Швейцарії був патріарх кирило

У Женеві на радянську службу зовнішньої розвідки КДБ у 1970-х роках працював глава російської православної церкви (РПЦ) патріарх кирил.

Про це повідомили видання Matin Dimanche та Sonntagszeitung з посиланням на дані Швейцарського федерального архіву, пише "Європейська правда".

Згідно з повідомленнями, досьє на Кирила, яке склала федеральна поліція в той час, а потім оприлюднила, підтверджує, що церковний діяч належав до КДБ.

На початку 1970-х років нинішній патріарх російської церкви жив у Женеві під псевдонімом "Михайлов". Він мав офіційно представляти московський патріархат у Всесвітній раді церков. Завдання Кирила полягало, серед іншого, у тому, щоб впливати на раду.

Метою радянського керівництва в той час, за повідомленнями ЗМІ, було змусити женевську інституцію засудити США та їхніх союзників і пом'якшити їхню критику відсутності релігійної свободи в Радянському Союзі.

Глава РПЦ кирил є послідовним прихильником російського президента володимира путіна та його політики. Він підтримує російську війну в Україні, благословляє путінські ракети і назвав диктатора "дивом" у 2012 році.

Як відомо, глава МЗС Дмитро Кулеба виступає за те, щоб у 2023 році Захід все ж запровадив санкції проти російського патріарха кирила.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: церква, росія
В тему