1 Лютого 2023
Новини

Скільки танків отримає Україна у першій хвилі допомоги

Скільки танків отримає Україна у першій хвилі допомоги

Україна в першій хвилі допомоги від західних союзників отримає 120-140 сучасних танків.

Про це заявиви глава МЗС Дмитро Кулеба на брифінгу 31 січня, - пише Слово і Діло.

Кулеба зазначив, що зараз танкова коаліція налічує 12 учасників. Однак, за словами міністра, ще рано називати всі країни коаліції та їхню практичну допомогу, адже деякі ще мають ухвалити формальні рішення відповідно до своїх внутрішніх процедур.

«Можу лише зазначити, що у першій хвилі внесків Збройні сили України отримають від 120 до 140 одиниць сучасних танків західних моделей. Це Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams. І дуже розраховуємо на Leclerc», – сказав він.

Глава МЗС визнав, що це багато, але Україна продовжує працювати як над розширенням складу танкової коаліції, так і над збільшенням допомоги вже заявленими учасниками.

Також він додав, що Україна веде переговори з союзниками щодо передачі реактивної авіації та ракет з дальністю поразки 300 кілометрів. Для українських дипломатів ця тема є пріоритетною.

Нагадаємо, 25 січня уряд Німеччини офіційно повідомив про рішення передати ЗСУ танки Leopard-2, і дозволити реекспорт іншим країнам, які також хочуть зробити це. Крім того, президент США Джо Байден підтвердив передачу Україні 31 танка M1 Abrams. Польща передасть Україні 60 танків PT-91 (модернізована версія Т-72) на додаток до 14 танків Leopard 2.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, допомога, зброя
В тему