30 Січня 2023
Новини

Теракт в Оленівці: жодних результатів розслідування досі немає

Теракт в Оленівці: жодних результатів розслідування досі немає

Жодних результатів розслідування масового вбивства українських військовополонених в колонії селища Оленівка Донецької області, яке рівно пів року тому скоїли росіяни, все ще немає.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в Telegram.

«Сьогодні – пів року як росіяни вчинили страшний теракт в Оленівці. Загинули наші воїни, українські військовополонені. Для мене та кожного українця — це цинічна публічна страта українських військових, які опинилися в полоні. І за це немає прощення», – заявив омбудсмен.

Він нагадав, що, за даними фахівців, вибух відбувся всередині, і способом здійснення цього вбивства була термобарична зброя.

«Україна не отримала очікуваної реакції від міжнародної спільноти – немає успіхів у розслідуванні, і ніхто не домігся бодай допуску на місце трагедії», – зазначив Лубінець.

За його словами, Міжнародний Комітет Червоного Хреста не відреагував належним чином на теракт, і «незрозумілою» залишається позиція ООН.

«Спочатку генсекретар організував окрему місію до Оленівки. Проте не було докладено зусиль для зустрічей з українською стороною, щоб взяти напрацювання та документи щодо теракту. А вже через п'ять місяців місію ООН розформували без жодної критики рф, яка за весь цей час не надала доступу ні представникам місії, ні українській стороні, і фактично зірвала розслідування», – заявив Лубінець.

Омбудсмен вважає, що п'ять місяців – це великий термін, щоб «замести сліди», але малий термін, щоб забути про злочин. Він запевнив, що Україна розслідуватиме вбивство військовослужбовців в Оленівці, і це буде ще один особливий факт для спеціального трибуналу.

Нагадаємо, 29 липня пролунав вибух у колонії в окупованій Оленівці, де утримувалися українські військовополонені – загинули щонайменше 50 бійців. Також повідомлялося, що Україна отримала більш ніж 50 тіл загиблих у колонії в Оленівці.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: війна з Росією, донецьк, теракт
В тему