24 Січня 2023
Новини

На Волині викрили тютюнову фабрику: виготовляли 20 тисяч пачок на добу

На Волині викрили тютюнову фабрику: виготовляли 20 тисяч пачок на добу

У селі на Волині організували роботу підпільного тютюнового цеху.

Там потужності дозволяли виготовляти до 20 тисяч пачок сигарет на добу. Продукцію реалізовували через мережу гуртової та роздрібної торгівлі у західних та інших регіонах країни. Про це повідомила пресслужба департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

За даними слідства, в одному із сіл Волинської області троє громадян – мешканці Києва та Полтавської області – організували роботу підпільного тютюнового цеху, потужності якого дозволяли виготовляти до 20 000 пачок на добу. З метою конспірації «підприємство» працювало у закритому режимі, а для маскування споживання значної кількості електроенергії та безперебійної роботи промислової лінії на визначену потужність, встановили електропідстанцію. 

Готова продукція реалізовувалася через мережу гуртової та роздрібної торгівлі у західних та інших регіонах країни. Для збуту продукції використовували знаки відомих тютюнових товаровиробників. 

Діяльність підпільного цеху оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями припинили у листопаді 2022 року. Тоді вилучили лінії для виробництва та пакування тютюнових виробів, 60 000 пачок цигарок, 5 500 кг тютюну, папір, фільтри, інші комплектуючі матеріали. Загальна вартість вилученого сягає 20 млн грн.

Нині на підставі зібраних доказів трьом організаторам підпільного бізнесу повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів) Кримінального кодексу України, на вилучене майно наклали арешт.

Крім того, встановили, що від діяльності незаконного виробництва сигарет бюджет держави не отримав майже 17 млн грн. 

Проводяться заходи задля відшкодування державі завданих збитків та притягнення усіх причетних до протиправної діяльності осіб до відповідальності.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Територіального управління БЕБ у Львівській області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, поліція
В тему